Select Page


VI Edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK w Opolu


 

Już szósta edycja Międzynarodowego Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK odbędzie się w dniach 9-10-11 lipca w Opolu. Organizatorzy jak zwykle przygotowali mnóstwo atrakcji, takich jak widowiskowe pokazy, konkursy sprawności w jeździe ciężarówką, koncerty muzyczne oraz targi branżowe, ale nade wszystko, moc najpiękniejszych ciężarówek, które przyjadą na zlot z całej Europy i wystartują w konkursie o tytuł Master Truck.

Przez ostatnie pięć lat, zlot wyrobił sobie już na tyle wysoką renomę w branży, że uczestniczą w nim najpiękniejsze tuningowane pojazdy z całej Europy. Wystarczy wspomnieć, że w ubiegłym roku, w Opolu zagościło liczne grono Finów: Scania „Legend” Juhy Ristimaa, Scania „Shogun” Miki’ego Auvinena oraz Mercedes Sprinter Jukki Rajala. Do ligi mistrzów dołączyli także MAN TGX „Transformers” Jana Brandt’a i Volvo FH „Cars” Petera O’Nielsena z Danii a także Scania Longline Maxa Steffena ze Szwajcarii. W 2007 i 2008 roku w zlocie uczestniczyła wraz ze swoimi pojazdami i mobilnym sklepem firma Svempas, a od 2006 stałym bywalcem zlotu jest Pierre Hall ze Sztokholmu i jego pojazdy (m. in. Volvo Hakowiec „Titanic”). Na zlocie goszczą także tuningowane ciężarówki z Niemiec, Czech, Słowacji i Włoch. W tym roku swój akces na zlot zgłosiła już silna ekipa z Finalndii, między innymi Fin Rajala z premierową, wytuningowaną na grecki styl, Scanią „Zeus”. Pojazdy przypłyną do Polski dzięki uprzejmości linii promowych Finnlines już we środę 7. lipca, a w czwartek 8. lipca przez cały dzień będą jechały przez Polskę kolorowym konwojem, do którego po drodze dołączą najpiękniejsze ciężarówki z Polski, aby pod wieczór wspólnie wjechać do Opola.

Niesłychaną atrakcją tegorocznego zlotu będzie również obecność guru tuningu ciężarowego Svempy Bergendahl’a i jego ponad 1000 konnej ciężarówki kabrio. Pojazd został zbudowany przez szwedzką firmę Svempas na bazie Scanii i stanowi obecnie atrakcję na największych zlotach ciężarówek w całej Europie a nawet na Antypodach. Choć na opolskim zlocie Czerwona Perła będzie już po raz drugi, mało kto wie, że numer na jej drzwiach jest wykonany ze szczerego złota.

Choć uczestnicy z zagranicy będą niewątpliwą atrakcją, trzeba przyznać, że polskie pojazdy, które jednak wciąż stanowią większość uczestników polskiego zlotu, zlot gromadzi bowiem ok. 150 pojazdów, z roku na rok prezentują coraz wyższy poziom. O jego utrzymanie warto się starać, ponieważ zwycięzcy w kategoriach piękności pojazdów mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody. Należą do nich choćby komplety ciężarowych felg aluminiowych, markowe orurowania, komplety opon, wartościowy sprzęt elektroniczny, morze oleju silnikowego i wiele innych cennych i przydatnych truckerom rzeczy.  Można je zdobyć między innymi w kategoriach za najlepsze wnętrze, najlepszy pojazd specjalny, najlepsze oświetlenie, najlepsze nagłośnienie wewnątrz oraz za całokształt. Oprócz kategorii głównych, przyznawanych jest wiele wyróżnień z rąk patronów zlotu, dziennikarzy i sponsorów. W każdej klasie wręczane są puchary i wartościowe nagrody, których w sumie przyznawanych jest ponad 30. Jednak, jak twierdzą uczestnicy, tuningowania pojazdów ciężarowych rzadko dokonuje się dla nagród. Robi się to z miłości do tych pojazdów, które przecież stanowią dla kierowców drugi, a nierzadko nawet pierwszy dom. Jakość tuningu w polskim wykonaniu jest również doceniana za granicą, a polskie ciężarówki niejednokrotnie goszczą na najbardziej prestiżowych europejskich zlotach, zdobywając tam również tytuły.

Jednak zlot Master Truck to nie tylko piękne ciężarówki. To także moc innych atrakcji przygotowanych przez organizatorów po to, aby nikt, kto się zjawi na imprezie ani przez chwilę się nie nudził. Przede wszystkim, odwiedzający, którzy na co dzień nie mają styczności z techniką, tu na branżowych targach mogą zapoznać się z motoryzacyjnymi nowinkami, oferowanymi przez licznie obecnych producentów i konstruktorów pojazdów, urządzeń i akcesoriów. To właśnie w rozluźnionej atmosferze piknikowej młodzież łapie bakcyla naukowego, a dorośli nawiązują interesujące kontakty biznesowe. Program truckerskiego show obfituje w konkursy, w których można wykazać się zarówno wiedzą, jak i sprawnością a nade wszystko zdobyć atrakcyjne upominki, a czas spędzony na zlocie umilają chwile z muzyką w wykonaniu artystów polskiej i zagranicznej sceny rockowo-countrowej. Piątkowy program tegorocznego zlotu otworzy countrowo-rockowa gala muzyczna, w której przeboje zespołu Hagoka zaśpiewa plejada gwiazd z Robertem Moskwą i Pawłem Kukizem na czele, a towarzyszyć im będą Korneliusz Pacuda z Chuckiem Norrisem. W sobotni wieczór wystąpi Roy Orbison Revival Band, podczas występu, którego odbędzie się spektakularne Light Show, gdzie pierwsze skrzypce grać będzie nietuzinkowe oświetlenie ciężarówek uczestniczących w zlocie. Warto wspomnieć o tym, że organizatorzy przygotowali również moc atrakcji dla dzieci, a jedną z ciekawszych będzie, prowadzona przez Rycerzy Gwiezdnych Wojen, Akademia Jedi – z nauką władania świetlnym mieczem oraz pirackie zabawy zorganizowane przez najprawdziwszych Piratów z Karaibów.

Podsumowując, świetny, obfitujący w dobrą zabawę zlot, atrakcyjne nagrody dla właścicieli najpiękniejszych pojazdów, szeroki wachlarz interesujących zajęć dla dorosłych i dla dzieci… To wszystko już w dniach 9-10-11 lipca w Opolu, przy ulicy Prószkowskiej 76, na terenie drugiego kampusu Politechniki Opolskiej, podczas 6. Zlotu Ciężarowych Pojazdów Tuningowanych MASTER TRUCK. Zapraszamy!!!

COUNTRY & ROCK PODCZAS VI MIĘDZYNARODOWEGO ZLOTU CIĘŻAROWYCH POJAZDÓW TUNINGOWANYCH MASTER TRUCK!

Znany w branży trakerskiej, jedyny w Polsce taki zlot tuningowanych ciężarówek kojarzy się większości z motywami transportowymi w najlepszym wydaniu. Ale Master Truck to nie tylko najlepiej zmodyfikowane pojazdy ciężarowe z całej Polski, ani nawet nie asy tuningu ciężarowego z najdalszych zakątków Europy. Ta, organizowana już po raz szósty, impreza, to przede wszystkim wspaniały westernowy piknik z towarzyszącymi jej motywami muzyczno tanecznymi w stylu, tak kochanego przez wszystkich trakerów i nie tylko, country.

Organizowany przez znanego w środowisku krzewiciela amerykańskiej kultury, Andrzeja Wachowskiego, zlot od samego początku był areną, na której swoje możliwości prezentowali przedstawiciele polskiej sceny country. Nic dziwnego, ten sam organizator jest przecież pomysłodawcą i realizatorem pierwszych w Polsce pikników Trucker Country, które na początku lat 90 odbywały się w Chróścinie Opolskiej, a po powodzi zostały przejęte przez krakowskie Trakerskie Spotkania i do dzisiaj są kontynuowane  przez Stowarzyszenie Polskiego Trakera. Wachowski był także twórcą konwojów country, które odwiedzając wiele polskich miast wspierały i promowały polskich i zagranicznych wykonawców tego gatunku. George Hamilton V z USA był wśród tych, którzy koncertowali w Polsce aż zza oceanu.

Master Truck jest kontynuacją rozpoczętego wiele lat temu dzieła propagowania kultury Dziekiego Zachodu w Polsce. Wzmocnieniem tej działalności było rozszerzenie imprezy o jeden dzień specjalnie w celu poświęcenia dodatkowej przestrzeni na kontakt z muzyką i tańcem. To w ubieglym roku powstała idea organizacji w piątkowy wieczór zlotu Gali Country & Rock, która, po tym jak okazała się wielkim sukcesem będzie z radością kontynuowana podczas tegorocznej edycji Master Trucka.

Program piątkowego wieczoru będzie przebiegał pod hasłem reaktywacji kultowej już, i niestety nie istniejącej kapeli Hagoka Band, której utwory wykona plejada gwiazd. Koncert poprowadzi Kornel Pacuda, ale nie będzie sam. Potowarzyszy mu, przybyły z samego Texasu, Chuck Norris. Utwory zespołu, który, kiedy istniał, zdobywał serca nie tylko countrowców, ale i zwykłych śmiertelników, czego dowodem były zajmowane pierwsze miejsca na listach przebojów choćby wspomnieć telewizyjnych Jedynek, zaśpiewają tacy wykonawcy jak: Robert Moskwa – nie każdy wie, że, znany między innym iz serialu „M jak Miłość” aktor potrafi śpiewać!, Paweł Kukiz – którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać , Żaneta Plotnik – znana i lubiana na Opolszczyźnie wokalistka, która swój udany countrowy debiut miała na ubiegłorocznej gali country, kiedy przy akompaniamencie Medley i Colorado Band zaśpiewała szereg przebojów, w tym, chociażby wspomnieć „Redneck Girl” Gretchen Wilson. Oprócz wspomnianych osób zaśpiewają też Łukasz Choroń i Danuta Plotnik, a towarzyszyć im będzie formacja Adena. Fascynatom historii polskiej sceny country smaczku doda informacja, że koncert odbędzie się na kultowej, odrestaurowanej naczepie scenie przewoźnej, na której odbywały się niegdysiejsze koncerty wspomnianych już konwojów country.

Jeżeli komuś jeszcze mało atrakcji, kontynuacja countrowego startu nastąpi w sobotę, kiedy to przez cały dzień, w przerwach konkursów i pokazów, dla ucha przygrywać i śpiewac będzie sheriff Waldek Nowak z zespołem. Na wieczorowym koncercie wystąpi zaś Roy Orbison Revival Band.

Trzeci dzień zlotu opanuje  zespół Fayerwerk.
Olbrzymią dawkę dobrej muzy uzupełnią wspaniałe pojazdy ciężarowe, świetne konkursy i szereg innych atrakcji, jakie przygotowali organizatorzy. Dość powiedzieć, że tą imprezę należy wpisać do kalendarza dat i miejsc obowiązkowych w tegorocznym terminarzu countrowych spotkań przy szaszłyku i zimnym browarze. 😛

Master Truck odbędzie się w dniach 9 -10-11 lipca 2010 w Opolu, przy ulicy Prószkowskiej 76 (II Kampus Politechniki Opolskiej – była jednostka wojskowa) przy wylocie na Racibórz lub przy wlocie wjeżdżając od Autostarady A4 zjazdem „Opole Racibórz”. Gala Counrtry&Rock w piątek 9 lipca o godz. 20:00. Wstęp za zakupem karty do głosowania na najładniejszą ciężarówkę zlotu w cenie 6 zł.

Dodatkowe informacje na www.mastertruck.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.