Select Page


ViaTOLL: Pięć nowych Punktów Dystrybucji urządzenia viaAUTO


 

Już 1 lutego sieć dystrybucji systemu viaTOLL dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t. zostanie rozszerzona o pięć nowych Punktów Dystrybucji. Z myślą o wygodzie kierowców samochodów osobowych kolejne Punkty Dystrybucji powstaną przy autostradach A2 i A4, na stacjach benzynowych BP w miejscowościach Gliwice, Wrocław, Ozorków i Łowicz.

Punkty, które dotychczas obsługiwały wyłącznie kierowców samochodów ciężarowych, będą świadczyły usługi także dla kierowców pojazdów osobowych. Dzięki dogodnemu usytuowaniu ułatwią one użytkownikom dołączenie do systemu viaTOLL, zakup urządzenia pokładowego viaAUTO, a także doładowanie konta.

Montaż viaAUTO w pojeździe uprawnia kierowców do korzystania ze specjalnego pasa, dzięki któremu mogą oni szybciej przejeżdżać przez place poboru opłat na wjeździe i zjeździe z autostrady A4 (odcinek Bielany Wrocławskie – Sośnica) oraz A2 (odcinek Konin – Stryków). Urządzenie pokładowe viaAUTO kosztuje 135 zł brutto. Inaczej niż viaBOX przeznaczony dla pojazdów oraz zespołów pojazdów ważących powyżej 3,5 ton, nie jest ono przypisane do konkretnego samochodu. Oznacza to, że w przypadku małych flot, wystarczy na przykład zakup jednego bądź dwóch urządzeń i instalacja w obecnie wykorzystywanym samochodzie.

Szczegółowe informacje o lokalizacji nowych punktów znajdują się w poniższej tabeli. Pełna lista wszystkich Punktów Dystrybucji urządzenia viaAUTO dostępna jest natomiast na stronie internetowej systemu viaTOLL: www.viatoll.pl .

 

Województwo

Nazwa punktu

Adres Punktu Obsługi Klienta

Lokalizacja przy drodze / mieście

śląskie

BP

Rybnicka 31
44-122 Gliwice

DK 78 dojazd do A4

śląskie

BP

Łabędzka 44
44-100 Gliwice

DK 4 dojazd do A4

łódzkie

BP

Sierpów 1A
95-035 Ozorków

DK 1 dojazd do A2

dolnośląskie

BP

Karkonoska 63
53-015 Wrocław

DK5/DK8- dojazd do autostrady A4

łódzkie

BP

ul. Poznańska,
99-400 Łowicz

DK92

 

Kierowcy samochodów osobowych i dostawczych o maksymalnej dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony korzystający z odcinków autostrad zarządzanych przez GDDKiA, mogą dobrowolnie dołączyć do systemu viaTOLL od 1 czerwca 2012 r. Stanowi to dla nich wygodną alternatywę wobec obowiązującego na tych odcinkach manualnego systemu poboru opłat – pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale również znacznie upraszcza sposób rozliczania wyjazdów służbowych – nie wymaga płacenia gotówką, kartą płatniczą, flotową, czy zbierania rachunków za przejazd.

Informacje o systemie viaTOLL
viaTOLL to system, który pozwala użytkownikom elektronicznie wnosić opłaty za korzystanie z sieci dróg płatnych. Obowiązuje w Polsce od 3 lipca 2011 roku. viaTOLL jest obowiązkowy dla pojazdów samochodowych oraz zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony oraz autobusów niezależnie od ich dopuszczalnej masy całkowitej. System viaTOLL obowiązuje na wybranych odcinkach autostrad, dróg ekspresowych i krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Z dokładnym wykazem i mapą sieci dróg płatnych można zapoznać się na stronie internetowej www.viatoll.pl oraz w każdym Punkcie Dystrybucji i Punkcie Obsługi Klienta. Dokładna lokalizacja Punktów Dystrybucji i Punktów Obsługi Klienta jest dostępna na stronie www.viatoll.pl. Budową systemu zajmuje się firma Kapsch Telematic Services sp. z o. o. na zlecenie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Od 2012 roku z systemu mogą dobrowolnie korzystać kierowcy pozostałych pojazdów. Dla nich viaTOLL jest alternatywą dla manualnego sposobu płacenia za korzystanie z wybranych odcinków autostrad płatnych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA)

Więcej informacji…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 6 lat temu.