Select Page


viaTOLL: Ponad sto tysięcy rejestracji w systemie


 

Na 10 dni przed startem elektronicznego systemu poboru opłat viaTOLL liczba rejestracji w systemie przekroczyła sto tysięcy. Kierowcy pojazdów ciężarowych oraz właściciele firm transportowych mają świadomość zbliżających się zmian i coraz liczniej stawiają się w punktach rejestracji. Do dzisiaj wydanych zostało 102,5 tys. urządzeń pokładowych viaBOX. Przedstawiciele operatora systemu szacują, że liczba ta do dnia startu może nawet się podwoić.

„Cieszy nas tak dynamicznie rozwijająca się liczba rejestracji. Świadczy ona o tym, że mimo rekordowo szybkiego tempa budowy systemu, udało nam się zbudować wśród kierowców świadomość wprowadzanych zmian” – przyznaje Krzysztof Gorzkowski, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu Kapsch Telematic Services – wykonawcy systemu.

Aby sam proces przebiegał jak najsprawniej uruchomionych zostało 16 Punktów Obsługi Klienta oraz 56 zlokalizowanych na stacjach benzynowych i przy przejściach granicznych Punktów Dystrybucji viaTOLL. Godziny pracy niektórych Punktów Obsługi Klienta zostały wydłużone i – tak jak punkt w Ołtarzewie – czynne są całodobowo przez 6 dni w tygodniu. Do dyspozycji użytkowników oddanych zostało już 200 stanowisk obsługi klienta, a niemal codziennie powstają kolejne.

Ponadto, rejestrację w systemie prowadzą także wybrani w drodze przetargów dostawcy kart flotowych, także ci działający na rynkach zagranicznych – DKV, Trafineo, Shell Polska, EuroToll Services (Niemcy), Multiservice (Holandia), Eurotoll SAS (Francja), Vialtis (Francja) oraz E100 (Estonia).


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , , , , , , , , ,
Opublikowano 7 lat temu.