Select Page


viaToll: Uwaga na oszustów!


 

Wraz ze wzrostem zainteresowania kierowców systemem viaTOLL w internecie pojawiły się strony, których właściciele żądają opłaty za dostęp do informacji o elektronicznym systemie poboru opłat viaTOLL. Przypominamy, że zarówno rejestracja, jak i wszystkie wiadomości na temat viaTOLL są, i zawsze będą, bezpłatne. Oficjalnym źródłem wiedzy na temat systemu jest strona www.viatoll.pl.

Strona www.viatoll.pl zawiera wszystkie niezbędne dane o systemie, rejestracji i punktach, w których możliwe jest podpisanie umowy. Potencjalny użytkownik systemu nie ponosi żadnych kosztów za dostęp do informacji, wstępnej i właściwej rejestracji czy wzorów niezbędnych do podpisania umowy dokumentów. W związku z dużą liczbą sygnałów o próbach oszukania potencjalnych użytkowników systemu viaTOLL przez osoby nieuczciwe, przypominamy, że wstępna rejestracja w systemie elektronicznego poboru opłat viaTOLL możliwa jest bezpłatnie na stronie internetowej www.viatoll.pl oraz w Telefonicznym Centrum Obsługi Klienta. (800 101 101 numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce; 22 521 10 10 numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych i dla użytkowników z zagranicy).

Właściwa rejestracja, a co za tym idzie odebranie urządzenia pokładowego viaBOX, następuje w oznakowanym Punkcie Dystrybucji lub Punkcie Obsługi Klienta viaTOLL. Pełną listę tych punktów znaleźć można na stronie internetowej www.viatoll.pl. Urządzenie pokładowe viaBOX wydawane jest po uiszczeniu zwrotnej kaucji w wysokości 120 złotych.

Rejestracja wstępna skraca czas właściwej rejestracji i jest zalecana w celu uniknięcia kolejek w Punktach Obsługi Klienta i Punktach Dystrybucji w okresie kilku tygodni poprzedzających rozpoczęcie działalności systemu. Z usługi rejestracji wstępnej powinny skorzystać zwlaszcza firmy transportowe, posiadające dużą liczbę pojazdów podlegających obowiązkowi dokonywania opłaty elektronicznej.

Źródło: www.viatoll.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 8 lat temu.