Select Page


VII Master Truck – w nowym miejscu nowe atrakcje


 

Po raz VII Master Truck stał się na trzy dni „Mekką” fanów tuningowanych samochodów. Po kilku latach zlotu na terenie kampusu Politechniki Opolskiej stało się już za ciasne. Organizatorzy zlotu znaleźli nowe miejsce – Autodrom – Lotnisko w Polskiej Nowej Wsi koło Opola. Dotychczasowe miejsce po za niewątpliwą zaletą, jaką była lokalizacja w samym Opolu. Ale nie tylko wystawcy, bo również zwiedzający narzekali na ograniczenia dotychczasowej lokalizacji.

Wśród tuningowanych ciężarówek można było spotkać wielu zwycięzców z poprzednich zlotów. Ten rok należał do Finów i Szwedów. Skandynawowie zaprezentowali najwyższy poziom wykonania i artystycznego gustu. Nowością były motywy naniesione na elementy owiewek, kształtem dopasowane do treści. Standardem są już setki diod, czy laserowo wycinane elementy blacharki. Ogromny wkład Skandynawi w upiększanie samochodów został doceniony na VII Master Trucku. Scania „Gunfighter” z Finlandii została nagrodzona przez jury i publiczność pierwszym miejscem. Szkoda, że nikt nie docenił wysoko równie piękniej „Różowej Pantery”… Na podium dostali się także stali wystawcy: „Srebrna Gwiazda” z Czech i polska „Indianka”.

Oprócz tuningowanych ciężarówek odbywały się piknik lotniczy, koncerty, konkursy, a dla dzieci pojawiło się wesołe miasteczko. Dzięki temu na imprezę mogły przybyć  całe rodziny i każdy znalazł coś dla siebie. Ale najważniejsze były oczywiście ciężarówki. Według pewnych obliczeń w Polsce w transporcie zatrudnionych jest około 2 mln ludzi. Dlatego nie dziwi zafascynowanie tym co w branży jest najpiękniejsze.

G.Teperek


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.