Select Page


Volvo: Ogłoszono zwycięzcę największego na świecie konkursu ekip serwisowych


 

29 czerwca ogłoszono wyniki światowego finału konkursu VISTA 2011, rozegranego w Goeteborgu – zwyciężył zespół Avesta Cruising Club ze Szwecji. Mistrzowie Świata wreszcie mogą wrócić do domu, po wyczerpującej rywalizacji, do której początkowo przystąpiło 13 700 pracowników sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses z 75 krajów.

– To niesamowite. Nie wiem, jak to się stało, jak tego dokonaliśmy – powiedział członek zwycięskiego zespołu Hakan Eriksson tuż po ogłoszeniu wyników. – Przybyło tu wiele znakomitych ekip i chociaż uważam, że nasz zespół jest naprawdę dobry, nie przypuszczałem, że możemy wygrać konkurs.

Po wyczerpującej, całodziennej rywalizacji w siedzibie Volvo Truck Training Centre, w ubiegły wtorek, 29 czerwca podczas uroczystej kolacji ogłoszono zwycięzcę VISTA 2011. Staffan Jufors, prezes i dyrektor generalny Volvo Trucks, osobiście wręczył nagrodę ekipie Avesta Cruising Club.

– Nasze zobowiązania wobec klientów nie kończą się z chwilą przekazania kluczyków, lecz obowiązują w całym okresie eksploatacji samochodu ciężarowego. Wypełniamy je, polegając na wysokich umiejętnościach i ciężkiej pracy naszego personelu obsługi posprzedażnej – powiedział Jufors w trakcje ceremonii. – Jesteście na pierwszej linii i konkurs VISTA organizujemy po to, by docenić Waszą ciężką pracę, a także by ciągle doskonalić kompetencje naszej organizacji serwisowej.

– Szacujemy, że konkurs VISTA 2011 wygenerował około 400 000 godzin dodatkowych szkoleń, istotnie przyczyniając się do podniesienia umiejętności pracowników naszej organizacji na całym świecie. Dlatego VISTA pozostaje kluczowym narzędziem rozwoju kompetencji – powiedziała Ann Hesselbom, wiceprezes ds. zasobów ludzkich w Volvo Trucks, która również osobiście obserwowała przebieg światowego finału. – W miarę jak nasze samochody ciężarowe stają się coraz bardziej zawansowane technicznie, rosną wymagania stawiane mechanikom i VISTA to wyjątkowo skuteczny sposób na zapewnienie wysokiej jakości naszych usług posprzedażnych.

W światowym finale wzięło udział 30 zespołów z 27 krajów. Finaliści zostali wyłonieni spośród początkowej grupy 3740 zespołów, w kwalifikacjach obejmujących trzy rundy pytań teoretycznych i półfinały regionalne, rozegrane w różnych zakątkach świata. We wtorek, 28 czerwca, 30 finalistów zebrało się w Volvo Trucks Training Centre w Goeteborgu, w Szwecji, by w serii zadań poddać swoją wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne ostatecznej próbie. Najlepszy wynik osiągnął Avesta Cruising Club i właśnie temu zespołowi przypadł tytuł mistrza świata. Drugie i trzecie miejsce zajęły zespoły: NTC1 ze Szwajcarii i Montones 13 z Hiszpanii odpowiednio.

Przyznano również nagrody honorowe trzem zespołom, których poczynania, zdaniem sędziów, najlepiej odzwierciedlały kluczowe wartości VISTA. Zespół Mission Impossible z Rosji otrzymał nagrodę w kategorii „zadowolenie klienta” (Customer Satisfaction), zaś ekipę NZ Truck z Nowej Zelandii uhonorowano za „ducha współpracy” (Team Spirit). Trabus z Meksyku, pierwszy w historii meksykański uczestnik światowego finału VISTA, i przedstawiciel niewielkiej grupy zespołów wyspecjalizowanych w autobusach, zdobył nagrodę dla najlepszego debiutanta (Best Newcomer).

– Jestem ogromnie szczęśliwy i dumny – powiedział Alfredo Arias Esquivias z ekipy Trabus. – Konkurs był dla nas trudny, ponieważ mamy do czynienia głównie z autobusami, ale to dobry punkt wyjścia dla następnej edycji VISTA. Na pewno tu wrócimy.

Wyniki finału VISTA 2011

Mistrz Świata
Avesta Cruising Club, Wist Last & Buss Syd AB, Szwecja: Hakan Erikson, Krister Adeen, Marcus Boman, Robert Svensson.

Miejsce drugie
NTC1, Nef Truckcenter, Szwajcaria: Marc Hemund, Thomas Ammann, Nico Hertel, Yasin Karadeniz.

Miejsce trzecie
Montornes 13, Veinsur, SAU, Hiszpania: Jordi Alsina, Francisco Aparicio, Jordi Casaubony, Antonio Remoli.

Nagroda VISTA Customer Satisfaction
Mission Impossible, Rosja: Alexander Polyanskiy, Alexander Zhurakovskiy, Pavel Tabachkov, Alexey Vasilyev.

Nagroda VISTA Team Spirit
NZ Truck, Nowa Zelandia: Michael Wilson, Gareth Pryce, Shaun Wildbore, Sam Salmon.

Nagroda VISTA Newcomer Of The Year
Trabus, Meksyk: Israel Sepulveda Hernandez, Alfredo Arias Esquivias, Luis Alberto Diaz Alvarado.

VISTA to największy na świecie konkurs dla personelu obsługi posprzedażnej.  Pierwotnie zainaugurowany, w 1957 r., jako konkurs mechaników Volvo w Szwecji, rozrósł się do rangi wydarzenia międzynarodowego. Celem VISTA jest rozwój i doskonalenie wiedzy i umiejętności pracowników oraz poprawa poziomu obsługi posprzedażnej. Konkurs jest otwarty dla wszystkich pracowników obsługi posprzedażnej z ogólnoświatowej sieci serwisowej Volvo Trucks i Volvo Buses.

VISTA 2011 rozpoczęła się we wrześniu 2010 r. To największa jak do tej pory edycja tego konkursu, w ramach której 13 700 uczestników z 75 krajów odbyło ponad 400 000 godzin dodatkowego szkolenia. W szesnastu półfinałach, rozegranych w ośmiu różnych miejscach na świecie, 30 zespołów wywalczyło prawo udziału w światowym finale.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.