Select Page


Wielki test drogowy YANOSIKA


 

Ruszyli. 100 % zgodnie z przepisami

Wczoraj rano rozpoczął się Wielki Test Drogowy, który przeprowadza trzyosobowy zespół  Yanosika złożony z kierowcy, technika i  opiekuna medialnego. Na pierwszy ogień poszła trasa Poznań –  Wrocław oraz Wrocław – Warszawa czyli w sumie ok. 530 kilometrów.
Oto krótkie podsumowanie tego, co napotkali po drodze:

Poznań- Wrocław
13 żółtych fotoradarów
4 szare fotoradarów

Wrocław – Warszawa
6 żółtych fotoradarów
12 szarych fotoradarów

Na  trasie Wrocław-Warszawa testerzy zaobserwowali jeden przypadek wyprzedzenia na podwójnej ciągłej.
W Warszawie napotkali 2 nieoznakowane patrole a także ok.7 miejsc częstych kontroli
 
 

Yanosikowi testerzy jechali dokładnie tak, jak nakazywały przepisy. Czy inni uczestnicy ruchu też byli tak podporządkowani kodeksowi drogowemu? – Większość samochodów, które mijaliśmy jechała raczej z przepisową prędkością. Warunki na drodze nie sprzyjają szarżowaniu za kierownicą, jest dużo śniegu – opowiada Magda Zglińska, przedstawiciel operatora systemu Yanosik. – Nie zmienia to jednak faktu, że byliśmy wyprzedzani przez niektórych uczestników ruchu – dodaje Zglińska.
Będąc w trasie testerzy zadawali kierowcom pytania na temat tego, jak postrzegają oni fotoradary. Co się okazało? Opinię większości zmotoryzowanych  podsumować można jednym zdaniem: „Fotoradary tak, ale tam gdzie  są konieczne”. – Kierowcy cenią sobie bezpieczeństwo jazdy, jednak w fotoradarach dostrzegają też aspekt zarobkowy – wyjaśnia Maga Zglińska.

Dziś druga cześć testu: Warszawa-Gdańsk. Pojutrze ostatni etap: Gdańsk-Poznań.

Bieżące informacje z testu…


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.