Select Page


Wroclaw.pl: Nowe zasady wjazdu do Wrocławia od 1.01.2012 r.


 

Wiadomość ze strony: www.wroclaw.pl:

„Po uruchomieniu Autostradowej Obwodnicy Wrocławia w centrum miasta bardzo wyraźnie ubyło ciężarówek. Jednak na kilku ulicach wlotowych, zwłaszcza na Średzkiej – Kosmonautów – Lotniczej oraz na Opolskiej, czyli na drodze krajowej nr 94, a więc na trasie alternatywnej do autostrady A4, liczba ciężarówek znacznie się zwiększyła. Na wlocie zachodnim, przez Leśnicę, jest to przyrost aż o 52%, a na wschodnim, przez Księże Małe o 17%. Przyczyna jest oczywista: wprowadzenie opłat dla ciężarówek (powyżej 3,5 ton ładowności) korzystających z autostrad. Są one progresywne w stosunku do zanieczyszczeń emitowanych przez samochody. Im starsze ciężarówki, z prymitywniejszymi układami wydechowymi, tym większy koszt przejazdu. I szczególnie często właśnie takie pojazdy szukają drogi równoległej do autostrady –  bezpłatnej.

Strefa 18T
Pojazdy powyżej 18 ton będą mogły wjeżdżać do centrum poza porą szczytów komunikacyjnych, jak do tej pory, ale czas ten będzie o trzy godziny krótszy. Oznakowanie będzie wymuszać powrót na AOW. Mniej będzie również zezwoleń na wyłączenie spod tych ograniczeń, ponieważ dzięki obwodnicy wiele firm zyskało dojazd poza centralnym obszarem miasta.

Nowe zasady wjazdu do Wrocławia pojazdów ciężarowych powyżej 18 t DMC obowiązujące od 1 stycznia 2012 r.
Uwaga
– wydane dotychczas zezwolenia na niestosowanie się do znaków B-5 zachowują swoją moc obowiązywania przez okres na jaki zostały wydane.
– od 1 stycznia 2012 roku, obowiązują nowe przedziały czasowe zezwalające na wjazd samochodów ciężarowych powyżej 18 ton DMC (4:00-6:00; 9:00-11:00; 20:00-22:00)
– tranzyt, czyli przejazdy  bez wskazania punktu docelowego na terenie miasta Wrocławia należy realizować z wykorzystaniem Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.”

Więcej: www.wroclaw.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.