Select Page


Wtransnet: IV Międzynarodowe Spotkanie Firm z Sektora Transportowego


32
 

Ponownym sukcesem zakończyło się IV Międzynarodowe Spotkanie Firm z Sektora Transportowego, organizowanego przez Fundację Wtransnet, w którym udział wzięło ponad 400 uczestników i zostało przeprowadzonych ponad 3040 międzybranżowych rozmów.

Europejskie firmy logistyczne i transportowe z 10 krajów spotkały się 18 października w Madrycie, w celu bliższego wzajemnego poznania się. Poprzez rundy “speed networking”, zorganizowane na podstawie kierunków, specjalności i zainteresowań, oprócz wymiany wizytówek, tworzono fundamenty do przyszłych relacji handlowych.

Nowością tej edycji było utworzenie Networking Cargo Area, strefy przeznaczonej do przeprowadzania indywidualnych, wcześniej umówionych spotkań pomiędzy przewoźnikami i firmami oferującymi ładunki. W tej strefie, w ciągu zaledwie jednego przedpołudnia przeprowadzono ponad 540 spotkań!

Dla wielu firm był to “ich pierwszy raz na WConnecta” i niektóre kraje, jak Belgia również po raz pierwszy zaznaczyły swoją obecność. Pozostali, już weterani ze względu na uczestnictwo od pierwszej edycji w 2010 roku, szukali nowych kontaktów, mając pewność otrzymania pozytywnych rezultatów. Nowe możliwości biznesowe, które otwierają się po Wconnecta są najbardziej cenione przez uczestników. W ciągu zaledwie jednego dnia, w zweryfikowanym otoczeniu firm zrzeszonych w Wtransnet, wykonano pracę handlową, która w normalnych warunkach trwałaby wiele miesięcy.

To była świetna okazja, aby poznać nowych potencjalnych partnerów i wyniki były zauważalne w bardzo krótkim czasie, skomentował Carlos Aranibar, z firmy  Hellmann Worldwide Logistics GmbH & Co. KG.

Ale poza bezwzględnie profesjonalnym wymiarem, WConnecta jest spotkaniem zbliżającym do siebie firmy. Sytuacje tak ujmujące jak spotkanie dwóch przewoźników, którzy po 25 latach współpracy, mieli okazję poznać się po raz pierwszy osobiście. Takie wydarzenia są możliwe tylko na Wconnecta, co świadczy o wyjątkowości tego eventu.

71Spotkanie zakończyło się wręczeniem wyróżnień dla firm współpracujących przy projekcie Solidarny Transport, zainicjowanym przez Hiszpańską Federację Banku Żywności i Fundację Wtransnet. Również wyróżniono międzynarodowe firmy, które jako jedne z pierwszych w swoich krajach przystąpiły do giełdy Wtransnet.

Należy podkreślić również wsparcie sponsorów, stowarzyszeń i podmiotów związanych z transportem, bez których Wconnecta nie byłby możliwy.

Bez wątpienia, sukces tego wydarzenia stawia Wconnecta pomiędzy najważniejszymi wydarzeniami dla profesjonalistów z tego sektora i stawia wysoką poprzeczkę dla V edycji, która odbędzie się jesienią przyszłego roku w Barcelonie.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 6 lat temu.