Select Page


XVI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA


 

Już od piętnastu lat w Kielcach, na targach budownictwa drogowego AUTOSTRADA-POLSKA swoją ofertę przedstawiają największe firmy związane z budownictwem drogowym, inżynierią ruchu oraz bezpieczeństwem drogowym. Podczas najbliższej szesnastej edycji prezentowane będą ciężkie maszyny i sprzęt budowlany, materiały i surowce do budowy dróg, urządzenia i farby do znakowania oraz elementy infrastruktury związanej z eksploatacją autostrad. O prestiżu tej imprezy świadczy obecność prezentujących się w Targach Kielce firm. W roku 2009 nie zabrakło wystawców z Austrii, Belgii, Białorusi, Chin, Czech, Danii, Francji, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Irlandii, Japonii, Korei, Luksemburga, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Szwajcarii, Szwecji, Turcji, Ukrainy, USA i z Polski.

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA są największą imprezą targową sektora drogownictwa w Polsce i jedną z największych w Europie. Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA – POLSKA zgromadziły ponad 800 firm z 25 krajów. Zaprezentowanych zostało najmniej 2 tysiące maszyn i urządzeń od drobnego sprzętu począwszy na najwyższych „żurawiach” skończywszy. Na AUTOSTRADZIE-POLSKA swoje produkty pokazały wszystkie znaczące światowe marki, koncerny, stowarzyszenia i organizacje, ci, którzy liczą na to, że program budowy autostrad w kraju wreszcie nabierze właściwego tempa. Czterodniową kielecką imprezę AUTOSTRADA-POLSKA obejrzało 20 tys. zwiedzających.

– Każdy, kto w jakikolwiek sposób chce zaistnieć w branży budowy dróg prezentował się podczas naszej wystawy – mówi prezes zarządu Targów Kielce Andrzej Mochoń – Tak jak w 2008 roku, również w czasie ostatniej edycji mieliśmy już rezerwację 1 powierzchni i 8 tysięcy metrów kw. na rok 2010. Nasz ośrodek niestety nie jest w stanie pomieścić wszystkich chętnych. Zainteresowanie branżą i targami dla tego sektora jest olbrzymie. Dlatego podejmujemy inwestycje i już w niedalekiej przyszłości należy się spodziewać, że takie imprezy jak AUTOSTRADA – POLSKA pomieszczą wszystkich chętnych.

Jak co roku targom będzie towarzyszył bogaty program konferencji naukowo-technicznych. Podczas targów odbędzie się między innym Konferencja: „Beton modyfikowany do dróg i mostów” organizowana przez Instytut Badawczy Dróg i Mostów, Konwent Dyrektorów Zarządów Dróg Wojewódzkich, Debata  „Bezpieczne maszyny – bezpieczna budowa”, Konferencja „Stosowanie asfaltów w budowie nawierzchni drogowych” i Konferencja „Zieleń autostradowa”.

Targom AUTOSTRADA-POLSKA towarzyszyć będą VI Międzynarodowe Targi Infrastruktury TRAFFIC-EXPO. Zakres tematyczny targów TRAFFIC-EXPO obejmuje infrastrukturę dla transportu drogowego, kolejowego, lotniczego i wodnego, utrzymanie istniejącej sieci komunikacyjnej, zarządzanie ruchem, systemy bezpieczeństwa oraz technologie i osprzęt infrastrukturalny.

W tym samym terminie odbędą się także XII Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD, na których oferty zaprezentowali producenci i dealerzy maszyn budowlanych, wykonawcy sprzętu pomocniczego do robót ziemnych oraz urządzeń dźwigowych, koparek i ładowarek.

Czwartą imprezą odbywająca się w tym samym terminie będą IV Targi – Technologia i Infrastruktura Lotnisk TIL. Uczestnikami tej wystawy są instytucje rządowe odpowiedzialne za rozwój transportu lotniczego i infrastruktury lotniskowej, zarządy portów lotniczych, samorządy zainteresowane powstaniem lub rozwojem portu lotniczego, przedstawicieli linii lotniczych, przedstawicieli aeroklubów, firmy consultingowe i prawnicze branży transportowej, banki, firmy ubezpieczeniowe, organizacje i stowarzyszenia branżowe oraz wiele innych firm z kraju i zagranicy, oferujących produkty i usługi na potrzeby lotnictwa. Tegorocznym targom TIL towarzyszyć będzie Konferencja naukowo-techniczna „Samolot – lotnisko – samolot”.

Wszystkie cztery imprezy AUTOSTRADA-POLSKA, TRAFFIC-EXPO, MASZBUD i TIL odbędą się w Kielcach od 11 do 14 maja 2010 roku.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 8 lat temu.