Select Page


Zakaz ruchu ciężarówek w Sopocie od grudnia 2012


 

Urząd Miasta zostawia sobie jeszcze ponad miesiąc na kampanię informacyjną dotyczącą zakazu wjazdu do miasta samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 24 tony. Pierwotny plan zakładał wprowadzenie zakazu od listopada.

1 grudnia to realny termin wprowadzenia zakazu wjazdu do Sopotu samochodów ciężarowych o masie całkowitej przekraczającej 24 tony.

– W odpowiedzi na częste uwagi mieszkańców, szczególnie Al. Niepodległości oraz w trosce o czystsze powietrze w kurorcie zdecydowaliśmy o wprowadzeniu tego zakazu. Codziennie tranzytem przez Sopot przejeżdża około 900 samochodów o masie powyżej 24 ton. Uważamy, że powinny one korzystać z tras obwodowych, szczególnie teraz, kiedy działa już Obwodnica Południowa Gdańska. Już w sierpniu zwróciliśmy się także do Gdańska i Gdyni o oznakowanie na ich terenie informujące o ograniczeniach w Sopocie – mówił Bartosz Piotrusiewicz, wiceprezydent Sopotu.

Pierwotnie zakaz miał zostać wprowadzony już 1 listopada. Jednak miasto postanowiło zostawić sobie więcej czasu na doinformowanie kierowców o nowych zasadach ruchu pojazdów na terenie Sopotu. Poza tym, jak twierdzi Magdalena Jachim z UM Sopotu: – Zmiana terminu związana jest z prowadzonymi jeszcze uzgodnieniami z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad dotyczącymi tras objazdów i oznakowania.

Informacje o tym, że do Sopotu nie można wjeżdżać ciężarówką mają pojawić się także na terenie Gdańska i Gdyni.

Ciężarówki, które będą wjeżdżały na teren miasta (np.: ze względu na dostawy do marketów, czy prowadzone inwestycje budowlane) będą musiały uzyskać stosowną zgodę od sopockiego Zarządu Dróg i Zieleni.

Źródło: www.onet.pl


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 7 lat temu.