Select Page


Zmiany w mycie


 

Zmiany w mycie austriackim i czeskim Jak podaje Polska Gazeta Transportowa od 1 stycznia 2010 w Austrii oraz w Czechach wchodzi w życie nowy system pobierania opłat, oparty o europejską klasę emisji spalin.

W Austrii system poboru opłat autostradowych oparty jest na umieszczanym w pojeździe elektronicznym nadajniku/ odbiorniku GO-Box oraz sieci mostów z czujnikami. Do tej pory opłaty pobierane były za pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t, w zależności od liczby osi pojazdu i przejechanej odległości. Od nowego roku firmy będą płacić w zależności od tego, ile zanieczyszczeń będą emitowały ich pojazdy. Nie trzeba jednak wymieniać urządzeń GO-Box. Do końca roku należy zarejestrować w urządzeniu właściwą dla danego pojazdu klasę emisji spalin. Można to zrobić w każdym punkcie sprzedaży GO.

System poboru myta w Czechach oparty jest na podobnej technologii jak w Austrii. Obejmował on do tej pory pojazdy ciężarowe o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 t. Od nowego roku obowiązek ten będzie dotyczył również pojazdy o masie powyżej 3,5 t. Wysokość myta nadal będzie zależała od przejechanej odległości, liczby osi oraz klasy emisji spalin silnika.


 

Katagoria: Sprawy przewoźnicze
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.