Select Page


Kategoria: Sprawy techniczne

Kögel drugim dostawcą naczep dla Waberer’s

Waberer’s, jeden z wiodących przewoźników w Europie, specjalizujący się w międzynarodowej spedycji całopojazdowej, po piętnastu latach nieprzerwanej współpracy ze znanym producentem naczep zdecydował się na zmianę. R

Read More

Pierwsze elektryczne Solarisy we Francji

Jeszcze w tym roku na ulice Frontignan położonego na południowym wybrzeżu Francji wyjadą dwa elektryczne Solarisy Urbino 8,9 LE. Bezemisyjne pojazdy ładowane będą poprzez złącze plug-in i wyposażone w baterie o pojemności 160 kWh.

Read More

Kanclerz Niemiec na stoisku Solaris Bus & Coach

Dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel wspólnie z Premier Beatą Szydło, przecinając wirtualną wstęgę, otworzyły polskie stanowisko na międzynarodowych targach Hannover Messe, trwających od 23 do 28 kwietnia w Hanowerze.

Read More

Niskopodwoziówki i silosy Kaesbohrer

Kässbohrer w ramach prowadzonej sprzedaży proponuje bardzo atrakcyjną ofertę na naczepy do branży budowlanej.
Oferta obejmuje naczepy niskopodwoziowe, naczepy zbiornikowe typu Silos Leżący oraz Kipp Silos, naczepy cysterny do przewozu bitumu oraz paliw płynnych.

Read More

Enea dołącza do klastra na rzecz rozwoju elektromobilności

Grupa Enea S.A. została kolejnym członkiem klastra „Polski Autobus Elektryczny – łańcuch dostaw dla elektromobilności”. Dzięki współpracy firm z sektora motoryzacji oraz energetyki przyspieszą prace badawczo-rozwojowe oraz wdrożeniowe w zakresie e-mobilności.

Read More

MB Vito/Viano nagrodzony przez DEKRA

Stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA już po raz dziesiąty opublikowało wyniki raportu na temat pojazdów używanych z uwzględnieniem przebiegu. „Tutaj potencjalni kupcy znajdą szczegółowe informacje o typowych usterkach występujących w określonych modelach pojazdów”, mówi Guido Kutschera, członek zarządu spółki DEKRA Automobil GmbH, podczas prezentacji wyników w Stuttgarcie.

Read More

Nowe oleje Mobil do samochodów dostawczych

ExxonMobil wprowadził do sprzedaży wysokiej jakości oleje silnikowe Mobil Delvac do pojazdów dostawczych. Nowa linia produktów jest pierwszą w historii rynku europejskiego ofertą olejów silnikowych opracowanych specjalnie z myślą o autach dostawczych.

Read More

Dwa nowe Urbino 12 electric w Norwegii

Flotę Unibuss jednego z największych norweskich operatorów transportu publicznego, zasilą dwa nowe Urbino 12 electric. Jako pierwsze bateryjne pojazdy zakupione przez tego przewoźnika, bezemisyjne Solarisy wyznaczą dla niego początek nowej ery. Zgodnie z umową, podpisaną 30 marca 2017 roku, obydwa pojazdy zostaną włączone do ruchu jesienią bieżącego roku.

Read More