Select Page


2500. Oilmaster Groeneveld odebrany przez Solaris Bus & Coach


Uroczyste wręczenie podziękowania za owocną współpracę panu doktorowi Dariuszowi Michalakowi, zastępcy dyrektora generalnego oraz członkowi Zarządu firmy Solaris przez pana Johana Booda, Michała Zagozdę i Sławka Kucharskiego
 

Elektroniczny system zarządzania olejem rewolucyjnym rozwiązaniem w transporcie publicznym

Na październikowych Targach TRANSEXPO w Kielcach Groeneveld świętował dostarczenie 2500. systemu Oilmaster firmie Solaris Bus & Coach S.A. Oilmaster od wielu lat cieszy się ogromnym uznaniem i zaufaniem pod poznańskiego producenta czego wyrazem są fabryczne montaże urządzenia. Od pierwszej dostawy, czyli od roku 2007 upłynęło ponad siedem lat w czasie których dozownik Groeneveld stał się doskonałym uzupełnieniem wyposażenia solarisowych “jamników”. Autobusy Solaris, ale i nie tylko one, poszerzone o tę opcję spełniają rosnące zapotrzebowanie na ten produkt płynące ze strony indywidualnych odbiorców, którzy z pełnym przekonaniem co do niezawodności i efektywności sytemu umieszczają go w specyfikacjach technicznych.

Zaufanie jakim darzone są urządzenia Groeneveld na całym świecie włączając rynek polski, to doskonała rekomendacja, ale i wyzwanie stawiane firmie. Nowoczesność i innowacyjność produktów, nieustające wysiłki mające na celu poprawę wydajności oferowanych przez Groeneveld rozwiazań obejmują również system Oilmaster. „Ograniczona ilość czasu jaki pozostaje na wykonywanie czynności konserwacyjnych, codziennych kontroli pojazdów w połączeniu z poprawą wydajności pracy w firmach są czynnikami wpływającymi na wzrost popytu na nasze produkty w sektorze transportu publicznego” – wyjaśnia Johan Bood, dyrektor ds. sprzedaży w sektorze autobusów i autokarów w firmie Groeneveld. „Tych kilka minut przeznaczonych dziennie na czyszczenie, uzupełnienie paliwa czy przeprowadzenie regularnych kontroli po prostu nie pozwala na monitorowanie poziomu oleju we właściwy sposób. Taki stan rzeczy tłumaczy globalny sukces naszego Oilmaster’a, jego fabryczne montaże przez największych producentów autobusów – takich właśnie jak Solaris, sukcesy na rynku wtórnym, a przede wszystkim zaufanie transportu publicznego na całym świecie.” Dzięki systemowi Oilmaster codzienne kontrole nie są już konieczne. Dozownik mierzy poziom oleju i w razie potrzeby, gdy jest on niższy od zaprogramowanego, automatycznie dopompowuje olej z własnego zbiornika (6L lub 12L). Dokładny pomiar wykonywany jest regularnie, dzięki czemu silnik pracuje praktycznie cały czas na jednorodnym oleju i przy jego optymalnym poziomie. Oilmaster chroni także przed nadmiernym napełnieniem mogącym prowadzić do zbyt dużego zużycia oleju i paliwa, a w konsekwencji być przyczyną poważnego uszkodzenia drogiego układu oczyszczania spalin. Opracowany niedawno innowacyjny czujnik przechyłu gwarantuje, że poziom oleju mierzony jest wyłącznie w pozycji poziomej autobusu, co pozwala zapewnić prawidłowość pomiaru. Korzyści płynące z użytkowania systemu Oilmaster firmy Groeneveld są oczywiste: niższe koszty eksploatacji, większa dostępność i niezawodność pojazdu.

Fabryczne montaże automatycznych systemów smarowania

Oprócz dozownika oleju firma Solaris montuje również w swojej bolechowskiej fabryce systemy automatycznego smarowania marki Groeneveld. Autobusy doposażane są w produkty SingleLine oraz TriPlus, które zapewniają wydajne i efektywne smarowanie osi przedniej oraz układu kierowniczego w każdym typie pojazdu. „TriPlus posiada niezwykłą funkcję, jaką są trzy niezależnie sterowane linie pozwalające na podawanie we właściwym momencie dokładnych i prawidłowych ilości smaru do newralgicznych elementów pojazdu, z których każdy charakteryzuje się innymi wymaganiami dotyczącymi smarowania” – wyjaśnia Michał Zagozda, reprezentujący polski oddział Groeneveld i odpowiadający za rynek autobusowy w krajach Europy Centralnej. „Wymagana ilość smaru oraz odstępy pomiędzy smarowaniami np. w przegubowym układzie kierowniczym różnią się od wymagań w zakresie smarowania w innego rodzaju układach kierowniczych. System TriPlus sprawia, że wszystkie układy otrzymują optymalną ilość smaru w regularnych odstępach czasu, co gwarantuje mniejsze zużycie części, ograniczenie kosztów napraw i konserwacji, skrócenie czasu przestojów autobusów.”

Źródło

 

Katagoria: Sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.