Select Page


Fulda: Nowe opony do naczep Ecotonn 2


Fulda Ecotonn 2 (2)
 

Ecotonn 2 to optymalne rozwiązanie dla klientów poszukujących wartościowego ogumienia w konkurencyjnej cenie

Fulda wprowadza do oferty opon ciężarowych nowy model do naczep – Ecotonn 2. Opona, dostępna w najpopularniejszym rozmiarze 385/65R22.5, oferuje dłuższe przebiegi i niższe zużycie paliwa. Ecotonn 2 zastąpi model Ecotonn +, uzupełniając gamę opon ciężarowych Fulda.

 

Fulda Ecotonn 2 (1)

 

 

Za sprawą wzbogaconej mieszanki bieżnika i zoptymalizowanej konstrukcji osnowy nowa opona – w porównaniu z poprzedniczką – wyróżnia się wydłużonymi przebiegami, niższym oporem toczenia, wyższą trwałością, a także możliwością bieżnikowania. Za sprawą opony Ecotonn 2 Fulda raz jeszcze udowadnia, że można oferować wartościowe ogumienie w konkurencyjnej cenie.

Opony Fulda Ecotonn 2 posiadają nową mieszankę bieżnika, stworzoną by zapewniać dłuższe przebiegi i niższe zużycie paliwa. W porównaniu z modelem Ecotonn +, najnowsza opona umożliwia przebiegi dłuższe nawet o 10% i opór toczenia zmniejszony o 7%, co przekłada się na niższe koszty eksploatacji na kilometr. Wzór bieżnika nowej opony do naczep nie zmienił się w porównaniu
do poprzedniego modelu, ponieważ wewnętrzne testy, jak i informacje zwrotne od klientów potwierdziły, że bieżnik jest skuteczny, zużywa się równomiernie oraz zapewnia niski opór toczenia.

Nowa opona jest wyjątkowo trwała i wyróżnia się dłuższą żywotnością. A to wszystko dzięki zoptymalizowanej konstrukcji karkasu, mniej nagrzewającej się warstwie zewnętrznej osnowy i zwiększonej odporności na ścieranie. Nowe właściwości karkasu to uzupełnienie głównej zalety Ecotonn 2: większych możliwości bieżnikowania, co jest istotnym czynnikiem dalszej optymalizacji kosztów na kilometr. Model Ecotonn 2 stanowi kolejny dowód na to, że opony do pojazdów ciężarowych marki Fulda to optymalne rozwiązanie dla klientów poszukujących dobrej jakości w atrakcyjnej cenie.
Znajduje to również odzwierciedlenie w unijnym systemie etykietowania opon. W porównaniu z poprzednim modelem, Ecotonn 2 jest o klasę lepsza w zakresie efektywności paliwowej – posiada obecnie klasę B. Pozostałe kategorie pozostają natomiast bez zmian:
B w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni oraz 70 dB i symbol pojedynczej fali pod względem hałasu zewnętrznego.

Linia opon Fulda do pojazdów ciężarowych

Ecotonn 2 uzupełnia najnowszą linię opon Fulda do pojazdów ciężarowych, w skład której wchodzą obecnie opony na oś kierowaną Fulda Ecocontrol 2, Fulda Ecoforce – na oś napędową oraz nowy model do naczep Ecotonn 2.

Fulda Ecocontrol 2 zapewnia przede wszystkim długie przebiegi przy niskim poziomie hałasu. Wyróżnia się również niskim oporem toczenia i niewielką masą, co pozwala na zwiększenie wagi przewożonego ładunku. Przy wysokiej żywotności operatorzy mogą liczyć na korzyści w postaci mniejszych rachunków za paliwo i trwalszych opon.

Podobnie jak Ecocontrol 2, opony na oś napędową Fulda Ecoforce 2 zapewniają również równomierne zużycie i wydłużone przebiegi. Inną ważną zaletą jest zwiększona trakcja. Dzięki tym właściwościom opona utrzymuje dobre właściwości trakcyjne przez cały okres eksploatacji, zarówno na mokrej nawierzchni, jak i w warunkach zimowych.

Źródło

 

Katagoria: Sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 5 lat temu.