Select Page


Goodyear Dunlop: dostawcą opon dla GE Equipment Services Europe


 

Umowa obejmuje 70 000 pojazdów ogólnoeuropejskiej floty TIP Trailer Services

Goodyear Dunlop Tires Europe zawarł jedną z największych w Europie umów na dostawę opon z GE Equipment Services Europe B.V. Trzyletni kontrakt obejmuje dostawę i serwis opon dla ogólnoeuropejskiej floty TIP Trailer Services, w skład której wchodzi 70 000 pojazdów.
Goodyear Dunlop obsługuje flotę TIP Trailer Services od 2006 roku. Tegoroczne odnowienie kontraktu jest wynikiem udanej współpracy obu firm i świadczy o wysokiej jakości opon oraz usług serwisowych świadczonych przez Goodyear Dunlop.
Kontrakt obejmuje nie tylko dostawę opon dla floty TIP, ale też usługi związane z zarządzaniem ogumieniem, na czele z internetowym systemem FleetOnlineSolutions (FOS), który łączy klienta z Goodyear Dunlop i zarządza wszystkimi aspektami umów z klientami. Klienci kontraktowi Goodyear Dunlop mają dostęp do systemu, który łączy dostawców usług z bazą danych Goodyear Dunlop FOS. Gdy potrzebny jest serwis, lokalna placówka TruckForce pobiera informacje z bazy danych i uzyskuje dostęp do szczegółów umowy z danym klientem oraz wymogów technicznych w lokalnym języku. System zajmuje się również fakturowaniem i kontrolą stanów magazynowych, zapewniając naliczanie należności i fakturowanie zgodnie z umową danego klienta. Wbudowane systemy sprawozdawcze pozwalają menedżerom flot monitorować konta i analizować najważniejsze wskaźniki użytkowe. FOS przyczynia się również do znacznego ograniczenia obrotu dokumentacją papierową.
Flota TIP Trailer Services, dysponując ok. 70 tys. pojazdów jest liderem branży wynajmu i leasingu naczep oraz posiada jedną z najbardziej zróżnicowanych flot naczep, cystern, rozwiązań intermodalnych i pojazdów ciężarowych w Europie. Firma dostarcza szeroki zakres urządzeń zarówno na krótkoterminowy wynajem, jak i długoterminowy leasing. TIP Trailer Services oferuje również szereg usług dodatkowych, takich jak przeglądy, opony, assistance i naprawy powypadkowe czy inteligentne rozwiązania z zakresu zarządzania flotą, takie jak monitoring aktywów i systemy monitorowania ciśnienia w oponach. W ramach ścisłej współpracy przewidzianej w ramach ww. kontraktu, Goodyear Dunlop zapewnia TIP Trailer Services wsparcie, pozwalające na dalsze udoskonalanie obsługi klientów.
Najważniejsze produkty objęte umową to opony marek Goodyear i Dunlop do przewozów długodystansowych i regionalnych, głównie w rozmiarach 385/65R22.5 i 435/50R19.5. Są wśród nich opony o niskim oporze toczenia Goodyear Marathon LHT II 435/50R19.5, które uzyskały klasy „A” i „C” w ramach unijnej klasyfikacji opon, odpowiednio w kategorii efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni. TIP Trailer Services ceni też szczególnie wysokiej jakości opony bieżnikowane Goodyear NextTread, które w połączeniu z nowymi oponami zapewniają użytkownikom optymalizacje kosztów.
„TIP Trailer Services zawsze stara się oferować klientom to, co najlepsze. Dzięki współpracy z Goodyear Dunlop mamy nie tylko najlepiej sprawujące się opony z doskonałą obsługą techniczną, lecz także system sprawozdawczości i fakturowania, który umożliwia najsprawniejsze zarządzanie” – powiedział Paul Beadle, Dyrektor ds. działalności operacyjnej TIP Trailer Services w Europie.
„Cieszymy się, że firma TIP Trailer Services po raz kolejny wybrała Goodyear Dunlop na dostawcę opon i usług. W trakcie realizacji tego kontraktu znajdą zastosowanie wszystkie nasze usługi, w tym FleetOnlineSolutions, energooszczędne opony Goodyear, opony bieżnikowane NextTread oraz nasza rozbudowana, ogólnoeuropejska sieć obsługi” – powiedział Boris Stevanovic, Dyrektor marketingu opon do pojazdów ciężarowych Goodyear Dunlop w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.
Oferta Goodyear Dunlop Europe obejmuje ponad 400 różnych typów opon do pojazdów użytkowych, autobusów i autokarów w ponad 55 rozmiarach. Wielu wiodących w świecie producentów pojazdów użytkowych montuje opony Goodyear jako wyposażenie oryginalne. Są wśród nich: DAF, Iveco, MAN, Mercedes-Benz, Renault Trucks, Scania i Volvo. Goodyear jest także dostawcą opon dla wszystkich największych producentów naczep. Dzięki ofercie Fleet First, w skład której wchodzą usługi TruckForce, ServiceLine24h, pomoc drogowa, usługa Mobility, system internetowego zarządzania FleetOnlineSolutions oraz technologia Goodyear Retread, Goodyear może zaproponować najszerszy w branży zakres usług dedykowanych.
Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 53 zakładach w 22 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. Dwa ośrodki innowacji – w Akron w stanie Ohio i Colmar-Berg w Luksemburgu rozwijają najnowocześniejsze produkty i usługi, które wyznaczają branżowe standardy w dziedzinie technologii i parametrów. Goodyear zatrudnia około 72 000 pracowników. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Więcej informacji…


 

Katagoria: opony, Sprawy techniczne
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 7 lat temu.