Select Page


Krone: przekazuje 5000 euro na DocStop


 

Czek w wysokości 5000 euro został przekazany przez prezesa Bernarda Krone oraz szefa działu marketingu dr Franka Albersa na ręce Rainera Bernickel z akcji DocStop. „Przedsiębiorstwo Krone od początku był przekonane do inicjatywy DocStop i od 2007 roku stale wspiera ten projekt. Jako odpowiedzialny producent naczep i przyczep jesteśmy otwarci na życzenia i troski kierowców ciężarówek. Ważnym tematem jest też opieka lekarska w czasie jazdy. Na akcję przekazujemy składki członkowskie naszego Drivers Club, które ponownie przyczynią się dla dobra kierowców”, mówili Bernard Krone i Dr Albers.

Rainer Bernickel, inicjator i kierownik akcji DocStop, podziękował za wspaniały podarunek. „Te pieniądze będą dobrze przez nas spożytkowane. Posłużą dalszemu rozwojowi inicjatywy DocStop zarówno na płaszczyźnie niemieckiej jak i europejskiej. W  niemieckiej akcji DocStop aktualnie bierze udział około 300 lekarzy i klinik. W Polsce DocStop właśnie startuje; kolejne rozmowy prowadzimy w Danii i Holandii. Naszym celem jest, żeby kierowcy ciężarówek i autobusów mieli te same prawa co inni pracownicy – mianowicie możliwość wizyty u lekarza w przypadku choroby. Dlatego powołaliśmy do życia projekt DocStop, w końcu chorzy kierowcy ciężarówek i autobusów stwarzają niebezpieczeństwo zarówno dla siebie jak i swojego środowiska.”   

O akcji DocStop:
Na wszystkich postojach i przy restauracjach oznaczonych logo DocStop kierowcy zawodowi otrzymają opis drogi do najbliższego lekarza DocStop. Ta pomoc konkretnie polega na tym, że lekarz w bezpośrednim pobliżu restauracji zbada kierowcę, który potrzebuje pomocy. Jeśli do  gabinetu czy szpitala nie można dojechać ciężarówką/autobusem, wtedy drogi do kliniki są krótkie. Ponieważ liczy się czas.

Wskazówki dotyczące miejsc parkingowych otrzymać można za pomocą gorącej linii ADAC TruckService ,partnera DocStop, pod numer telefonu 01805 112 024.

Na zdjęciu: Rainer Bernickel (po środku) zadowolony z czeku przekazanego mu przez Bernarda Krone (po prawej)i  dr Franka Albersa (po lewej)


 

Katagoria: Sprawy techniczne
Słowa kluczowe: , , , ,
Opublikowano 9 lat temu.