Select Page


Niegrawitacyjny Oilmaster nowej generacji gwiazdą TRANSEXPO 2014


Wręczenie wyróżnienia podczas Transexpo 2014 Kielce
 

Innowacyjny czujnik przechyłu rewolucjonizuje system Oilmaster Groeneveld

Tegoroczne Międzynarodowe Targi Transportu Zbiorowego TRANSEXPO, największe tego typu wydarzenie w Europie Środkowo – Wschodniej, przyniosły holenderskiej Grupie Groeneveld prestiżowe wyróżnienie za najnowszej generacji urządzenie kontrolujące poziom oleju w silnikach – Oilmaster. Ten unikalny system, od wielu lat montowany fabrycznie przez wiodących producentów autobusów i autokarów na całym świecie, jest obecnie dostępny w wersji zmodernizowanej, gdzie dotychczasowy czujnik poziomu oleju zastąpiono czujnikiem przechyłu. Zastosowanie tak nowoczesnego rozwiązania zapewnia prawidłowe monitorowanie poziomu oleju i jego dokładny pomiar w każdych warunkach, bez względu na ukształtowanie terenu po którym porusza się pojazd.

Oilmaster_white_background

Przyznaną przez Komisję konkursową Targów nagrodę w kategorii części i wyposażenie autobusów odebrał w imieniu całej Grupy Groeneveld pan Michał Zagozda, reprezentujący polski oddział Groeneveld i odpowiadający za rynek autobusowy w krajach Europy Centralnej. „Takie wyróżnienie to doskonała rynkowa rekomendacja dla tego segmentu produktu, w szczególności dla samego już systemu Oilmaster z czujnikiem przechyłu. To również docenienie ciągłych nakładów inwestycjnych w badania i rozwój, których efektem jest innowacyjność, wysoka wy­dajność i jakości oraz bezpieczeństwo produktów firmy Groeneveld.”

Oferowany przez Groeneveld system Oilmaster automatycznie dozuje do miski olej, eliminując potrzebę jego ręcznej kontroli i uzupełniania, przez co pozwala skrócić czas przestojów oraz zmniejszyć koszty konserwacji. System mierzy poziom oleju i w razie potrzeby, gdy jest on niższy od zaprogramowanego, automatycznie dopompowuje olej z własnego zbiornika (6L lub 12L). Dokładny pomiar wykonywany jest regularnie, dzięki czemu silnik pracuje praktycznie cały czas na jednorodnym oleju i przy jego optymalnym poziomie.

Niegrawitacyjny Oilmaster nowej generacji z innowacyjnym czujnikiem przechyłu mierzy poziomu oleju tylko wtedy, gdy autobus znajduje się w określonej pozycji czyli tylko w poziomie, gwarantując tym samym bardzo dokładny pomiar poziomu oleju. Korzyści płynące ze stosowania produktu Oilmaster marki Groeneveld to mniejszy koszt eksploatacji, większa dostępność pojazdu oraz dodatkowo mniejsze obciążenie dla środowiska.

Źródło

 

Katagoria: Sprawy techniczne
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.