Select Page


Kategoria: inne sprawy techniczne

Skuteczne smarowanie wind załadowczych oraz siodeł

Skuteczność w profesjonalnym transporcie dystrybucyjnym to słowo klucz. Trzeba być skutecznym nie tylko w odniesieniu do terminowości realizowanych zleceń – dostaw i odbiorów towaru. Należy również skutecznie jak o zadowolenie Partnera Biznesowego dbać o jak najlepszy stan techniczny posiadanej floty.

Read More

MB Vito/Viano nagrodzony przez DEKRA

Stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA już po raz dziesiąty opublikowało wyniki raportu na temat pojazdów używanych z uwzględnieniem przebiegu. „Tutaj potencjalni kupcy znajdą szczegółowe informacje o typowych usterkach występujących w określonych modelach pojazdów”, mówi Guido Kutschera, członek zarządu spółki DEKRA Automobil GmbH, podczas prezentacji wyników w Stuttgarcie.

Read More

Nowe oleje Mobil do samochodów dostawczych

ExxonMobil wprowadził do sprzedaży wysokiej jakości oleje silnikowe Mobil Delvac do pojazdów dostawczych. Nowa linia produktów jest pierwszą w historii rynku europejskiego ofertą olejów silnikowych opracowanych specjalnie z myślą o autach dostawczych.

Read More

Jak na wiosnę zadbać o auto z klimatyzacją

Dla użytkowników czterech kółek wiosna jest idealnym czasem przygotowań do nadchodzącej zmiany aury. Warto bowiem odpowiednio wcześniej zadbać o swoje auto, by nie dać się zaskoczyć wysokimi temperaturami. W jaki sposób to zrobić?

Read More

120 nowych pojazdów Volvo FH we flocie LINK

Pod koniec lutego br., 20 sztuk nowych ciągników siodłowych Volvo serii FH trafiło do floty transportowej firmy LINK – jednego z największych i najszybciej rozwijających się polskich dostawców nowoczesnych rozwiązań transportowo-logistycznych.

Read More

Druk komponentów silnika w 3D

Zespół inżynierów i projektantów Renault Trucks pracuje nad innowacyjnym projektem- produkcją części i komponentów do silników w technologii druku 3D. Celem projektu jest zwiększenie ich wydajności.

Read More

Temperatura pod kontrolą DSV

Bezpieczeństwo towarów składowanych i dystrybułowanych w kontrolowanej temperaturze wymaga od operatora logistycznego odpowiednich kompetencji, narzędzi oraz procedur.

Read More

Bosch i Daimler upraszczają poszukiwanie miejsc parkingowych

Codzienne wyszukiwanie miejsca do zaparkowania jest często źródłem stresu i frustracji, zwłaszcza jeśli zajmuje tyle czasu, ile sama podróż. A przecież kierowcy stale mijają wolne miejsca parkingowe bez korzystania z nich. Gdyby tak samochody mogły poinformować innych kierowców o lokalizacji i wielkości tych miejsc?

Read More

Zapraszamy na EUROPEAN TRUCK FESTIVAL ALCOA 2016

Alcoa Wheel Products Europe ma zaszczyt poinformować, że jest głównym sponsorem European Truck Festival ALCOA 2016. Coroczna impreza stała się jednym z największych wydarzeń dla branży producentów pojazdów ciężarowych.

Read More