Select Page


Kategoria: opony

Opony Goodyear wpierają budowę największego lotniska na świecie

Goodyear dostarcza opony i pomoc techniczną ponad trzem tysiącom pojazdów wykorzystywanych na budowie największego lotniska na świecie. Tylko w ubiegłym roku amerykański koncern dostarczył prawie 8000 opon ciężarowych Goodyear Omnitrac II do zastosowań mieszanych – na drogach i w terenie – dla pojazdów ciężarowych pracujących na mierzącym 75,6 miliona metrów kwadratowych placu budowy w Turcji, na którym powstaje Istanbul New Airport.

Read More

ContiFleetReporting optymalizuje koszty

Firmy transportowe nieustannie poszukują rozwiązań, które gwarantują usprawnianie procesów i pozwalają na optymalizację kosztów. Realizację takich celów wspiera również Continental oferując klientom usługę ContiFleetReporting™, która wraz z bieżącą oceną i fachowym przeglądem ogumienia w firmie, pomaga wskazać i ocenić możliwości obniżenia wydatków.

Read More

Goodyear wprowadza na rynek opony FUELMAX T HL

Możliwość obciążenia do 10 ton na oś i klasa „A” w zakresie efektywności paliwowej odpowiedzią na najnowsze rynkowe trendy
Goodyear rozszerza swoją ofertę dla pojazdów użytkowych o nowe ogumienie do naczep o zwiększonej ładowności, które posiada klasę „A” na europejskiej etykiecie opon w zakresie efektywności paliwowej.

Read More

Innowacyjna generacja opon MICHELIN X LINE Energ

MICHELIN X LINE Energy to pierwsza gama opon na wszystkie osie, która może się poszczycić klasą AAA oporów toczenia. Dzięki temu zestaw składający się z ciągnika siodłowego i naczepy wyposażony w opony tej gamy i używany w transporcie dalekobieżnym pozwala zaoszczędzić nawet 1 litr paliwa na 100 kilometrów bez utraty trwałości ogumienia.

Read More

Zima nie zaskoczy z nowymi oponami Dunlop

Najnowsze opony drogowe Dunlop dla pojazdów ciężarowych wykonujących przewozy długodystansowe i regionalne są gotowe na wszelkie wyzwania czyhające na kierowców na zimowych drogach. Zarówno model SP346 na oś kierowaną, jak i SP446 na oś napędową posiada oznaczenie trzech szczytów górskich i płatka śniegu (3PMSF) oraz symbol M+S

Read More

Opony ciężarowe Goodyear najszybsze na świecie

Opracowany przez Volvo Trucks „The Iron Knight” pobił dwa światowe rekordy prędkości ciężarówek na oponach Goodyeara. W rezultacie opony marki stały się najszybszym ogumieniem dla tego rodzaju pojazdów użytkowych. Skonstruowane i wyprodukowane przez amerykański koncern specjalne opony są wynikiem stałej współpracy i zaawansowanego partnerstwa z wiodącym producentem ciężarówek, firmą Volvo Trucks.

Read More

Nowe opony Sava Cargo 4 dla mega naczep

Sava Tires, wiodąca marka oponiarska w południowo-wschodniej Europie, wprowadza nowe rozmiary opon Cargo 4 przeznaczonych dla mega naczep, aby zaspokoić potrzeby rosnącego rynku tego rodzaju pojazdów

Read More

Opony OTR Goodyear dla wywrotki przegubowej Volvo

Goodyear skonstruował nową oponę Off-The-Road (OTR) TL-4A w rozmiarze 33.25R29 specjalnie dla nowej wywrotki przegubowej Volvo A60H – największego tego rodzaju pojazdu w ofercie marki. Obie firmy wspólnie skonstruowały i wyprodukowały opony OTR przeznaczone specjalnie dla nowej klasy 60-tonowych wywrotek przegubowych, aby zaspokoić rosnący popyt klientów na pojazdy o większej nośności.

Read More

Nowa opona Pirelli dla transportu ciężarowego

Pirelli Industrial wybrał Reifen, targi oponiarskie w Essen 2016, na miejsce wyłącznej premiery R:01 Triathlon, nowej gamy opon regionalnych dla europejskiego rynku samochodów ciężarowych. Aby w pełni spełnić oczekiwania flot już od pierwszego dnia, Pirelli zaprezentowało również TR: 01 Triathlon Novateck, oponę Pirelli do samochodów ciężarowych bieżnikowaną metodą na zimno.

Read More