Select Page


Kategoria: telematyka

Nowy tachograf DTCO 3.0 Continental VDO

DTCO 3.0 niesie za sobą przede wszystkim korzystne zmiany dla kierowcy oraz kierownika floty. Nastąpiła również zmiana wizualna samego urządzenia – pierwsza tak duża od początku istnienia tachografów cyfrowych tj. od 2006 roku.

Read More

Kögel Telematics – dostępny również przez aplikację

Własny system telematyczny naczep Kögel o nazwie Kögel Telematics jest dostępny w ofercie od momentu jego prezentacji na targach IAA Nutzfahrzeuge 2016. Dotychczas, w ten system, zostało wyposażonych ponad 200 naczep. Klienci mogą tym samym korzystać z systemu specjalnie dopasowanego do naczep Kögel.

Read More

Scania One – nowa cyfrowa platforma usług łączności floty

Scania One to nowa cyfrowa platforma skupiająca usługi z zakresu telematyki. Rozwiązanie jest przeznaczone dla kierowców oraz właścicieli flot i zostało zaprezentowane podczas Mobile World Congress. Obecnie po drogach porusza się ćwierć miliona pojazdów Scania połączonych w ramach sieci przesyłania danych.

Read More

BroBizz Box do automatycznego poboru opłat w Skandynawii

UTA w ramach usługi EasyGo® oferuje Państwu urządzenie BroBizz® do automatycznego poboru opłat w 3 skandynawskich krajach: Norwegii, Danii i Szwecji. Urządzenie może być użytkowane przez wszystkie rodzaje pojazdów, w tym także pojazdy o dmc poniżej 3,5t.

Read More

Nowe narzędzie w systemie Optifleet

Renault Trucks rozszerza swoją ofertę Optifleet o nowe narzędzie oferujące wsparcie jazdy racjonalnej dla kierowców transportu dalekobieżnego. Pozwala kontrolować i indywidualnie oceniać umiejętności oraz sposób korzystania z ciężarówki. Całość oparta jest na algorytmie bazującym na 20-letnim doświadczeniu Renault Trucks w szkoleniach z jazdy racjonalnej.

Read More

Telematyka również dla małych

Rozwiązania IT służące do monitoringu pojazdów nie są kierowane wyłącznie do dużych firm z rozbudowaną flotą. Jak wynika z obserwacji firmy WebEye również w przedsiębiorstwie dysponującym tylko jednym samochodem wykorzystywanym do celów służbowych zainstalowanie rozwiązania do monitoringu przekłada się na realne oszczędności – nawet do 2000 złotych miesięcznie.

Read More

Nowość na rynku telematyki- system Mix Vision

Wiosną tego roku oferta firmy DRABPOL w dziedzinie telematyki powiększyła się o nowy produkt pod nazwą MiX Vision . Nowy system jest rozszerzeniem dotychczasowych rozwiązań telematycznych firmy Mix Telematics- biznesowego partnera Drabpol-u.

Read More

Moduły monitorujące pojazdy firmy Trimble

Firma Trimble wprowadziła nowe funkcje w oferowanym przez siebie portalu efektywności, który umożliwia operatorom transportowo-logistycznym wykorzystywanie istotnych danych do uzyskania oszczędności paliwowych.

Read More