Select Page


Działanie zespołowe zawsze się opłaca


 

Prawie po roku od rozpoczęcia prac w zespołach tzw. Ustawa antykryzysowa weszła w życie 2 kwietnia. Nie wszystkie postulaty środowiska przewoźniczego zostały w niej ujęte, jak choćby przesunięcie w czasie daty rozpoczęcia szkolenia w warunkach specjalnych, ale prace nad nią pozwoliły na integrację działań wielu branżowych organizacji zawodowych.

To dobra prognoza na przyszłość. Pokazuje to, jak wielki potencjał tkwi w skonsolidowanym środowisku przewoźników. Czasami porozumienie ponad podziałami zaczyna działać w momentach najbardziej potrzebnych. Tak jest teraz, bo kryzys z całą mocą uderza właśnie dziś. Kto miał wolne środki w firmach, spożytkował je w minionym roku. Dziś większość przedsiębiorstw przewozowych nie ma już rezerw i zaczyna dotkliwie odczuwać brak zleceń. Szczególnie na wschodzie Polski przewoźnicy są w złej sytuacji. Kiedyś znaczący gracze na rynku przewozów wschodnich dziś są na skraju utraty płynności finansowej.

Dlatego najważniejszym zadaniem OZPTD w tych ciężkich czasach jest realna pomoc przewoźnikom. W tym celu nawiązujemy współpracę z najlepszymi. Pracują dla nas wybitni eksperci od prawa pracy. Dzięki nim możemy zaoferować naszym członkom wzory wszystkich dokumentów wymaganych prawem pracy. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Instytutem Studiów Podatkowych Profesora Witolda Modzelewskiego. Już dziś możemy zaoferować naszym członkom Podatkową Instrukcję Transportową, która pozwoli nie bać się kontroli urzędu skarbowego.

OZPTD prowadzi bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców. Jeszcze w tym roku rozpoczną się w całym kraju bezpłatne szkolenia okresowe dla kierowców zatrudnianych przez naszych członków. Nasze biura skutecznie interweniują w nagłych sytuacjach zarówno w kraju jak i za granicą. Mamy przygotowane pakiety kompleksowych aktów prawnych znacząco poprawiających warunki działania polskiego transportu. Mamy nadzieję, że inne organizacje podążą naszym śladem, a my im w tym pomożemy. Tylko takie zakrojone na szeroką skalę realne działania pozwolą przetrwać naszej branży.

Bolesław Milewski

OZPTD


 

Katagoria: Komentarz Bolesława Milewskiego
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 9 lat temu.