Select Page


Daily Hi-Matic podbija europejski rynek


Iveco Daily_BestKEPTransporter 2015_award_2_
 

 

IVECO Daily otrzymuje nagrodę „Best KEP Transporter 2015”, a Daily Hi-Matic „Nagrodę za innowacyjność” w Niemczech

25 ekspertów z branży przesyłek kurierskich, ekspresowych i pocztowych, po porównaniu wrażeń z jazdy różnymi konkurencyjnymi modelami, uznało IVECO Daily za najlepszy środek transportu dla firm z tego sektora w 2015 roku. Ci sami eksperci nagrodzili także wersję Daily Hi-Matic za innowacyjność.

W niewielu branżach pojazdom stawia się tak wysokie wymagania, jak w sektorze przesyłek kurierskich i ekspresowych. IVECO Daily został obsypany pochwałami po tym, jak 25 doświadczonych pracowników tego sektora poddało go testom i porównaniom z najlepszymi modelami konkurencji.

Grupa ta uznała Daily za „najlepszy środek transportu dla firm z branży przesyłek kurierskich, ekspresowych i pocztowych w 2015 roku” („Best KEP Transporter 2015”), a zaawansowana ośmiobiegowa automatyczna skrzynia biegów Hi-Matic zdobyła prestiżową „Nagrodę za innowacyjność”.

Branżowi specjaliści docenili Daily za połączenie najłatwiej dostępnej przestrzeni ładunkowej na rynku z obszerną kabiną i wysokim poziomem komfortu kierowcy. Dzięki kompleksowo przeprojektowanemu wnętrzu najnowszego Daily za kierownicą tego pojazdu dostawczego można poczuć się niemal jak w luksusowym samochodzie osobowym.

Kluczem do sukcesu Daily jest także nowa skrzynia biegów Hi-Matic, oferująca kierowcom i operatorom parku pojazdów najlepsze w swojej klasie parametry elastyczności, wydajności, zużycia paliwa i komfortu prowadzenia pojazdu. Skrzynia Hi-Matic, skonstruowana we współpracy z firmą ZF, jest pierwszą ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów oferowaną w pojazdach z tego segmentu. Hi-Matic zmienia biegi szybciej i precyzyjniej niż najbardziej doświadczony kierowca — przy dynamicznym przyspieszaniu zmiana przełożeń następuje w niespełna 200 milisekund. „Nagroda za innowacyjność” potwierdza, że Daily Hi-Matic zapewnia najwyższy poziom przyjemności z jazdy.

Europcar kupi 130 nowych pojazdów użytkowych Daily Hi-Matic

Samochody, które wciąż cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem w branży wynajmu, to pojazdy o wadze 7,5 tony. Nowy model IVECO o masie 7,2 tony jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ wyróżniają go cechy niemające sobie równych na rynku: w pełni automatyczna 8-biegowa skrzynia biegów, która doskonale współpracuje z potężnym silnikiem o pojemności 3,0 l. Różne tryby zmiany biegów pozwalają na jazdę ekonomiczną (tryb ECO) lub – w szczególnych sytuacjach (np. przy wyprzedzaniu) – bardziej „agresywną” (tryb POWER). Nowy Daily jest także synonimem zupełnie nowego komfortu jazdy. W istocie przymiotnik „nowy” nie znalazł się w jego nazwie przypadkiem: 80 procent wszystkich komponentów opracowano na nowo.

Taka kombinacja zalet jest szczególnie interesująca dla osób wynajmujących pojazdy, ponieważ ci kierowcy jedynie sporadycznie mają okazję usiąść za kierownicą samochodu tego rodzaju. Dzięki połączeniu właściwości pojazdu dostawczego z nowymi rozwiązaniami technicznymi (jak np. 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów) IVECO oferuje pojazd o dużej ładowności, zapewniając jednocześnie komfort jazdy i bezpieczną eksploatację. Oznacza to, że kierowcy mogą w pełni skoncentrować się na drodze. Wyjątkowa, szybka skrzynia biegów pozwala przyspieszyć bez gwałtownych szarpnięć, oszczędzając w ten sposób cały układ napędowy, w tym sprzęgło i ograniczając ryzyko potencjalnych uszkodzeń.

„Automatyczna 8-stopniowa skrzynia biegów gwarantuje naszym klientom jednocześnie niezrównany komfort jazdy oraz możliwość skoncentrowania się wyłącznie na drodze, ponieważ zwalnia z konieczności ręcznej zmiany biegów. Dlatego IVECO zwiększy liczbę pojazdów użytkowych wyposażonych w automatyczną skrzynię biegów w naszej flocie”. Te czynniki sprawiły, że Klaus Kujawski, Dyrektor Europcar Deutschland Van & Truck, podjął decyzję o zakupie 130 pojazdów Daily 72 C 17 /P marki IVECO. „Aby zwiększyć bezpieczeństwo jazdy, oferujemy naszym klientom system nawigacji oparty na systemie Android, możliwość korzystania z telefonu komórkowego za pośrednictwem połączenia Bluetooth oraz wbudowane tylne kamery. Ultralekka konstrukcja zabudowy burtowej pozwala na zwiększenie ładowności pojazdu”.

Daily Hi-Matic w Polsce – Gwarantowana radość z jazdy przez 5 lat

Również w Polsce Nowy Daily Hi-Matic z automatyczną 8-stopniową skrzynią biegów cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Nawiązując do hasła promującego „Gwarantowana radość z jazdy” IVECO Poland postanowiło wprowadzić specjalną promocję na wszystkie pojazdy z automatyczną skrzynią biegów Hi-Matic. W ramach promocji przy zakupie dowolnego Daily Hi-Matic klient otrzymuje bezpłatną 5 letnią gwarancję na układ napędowy z limitem przebiegu 200 000km.

Promocja trwa do końca roku. Przyznanie 5-letniej gwarancji potwierdza zaufanie IVECO w niezawodność i efektywność układu napędowego, którego istotnym elementem jest nowa 8-biegowa automatyczna skrzynia Hi-Matic.


 

Katagoria: dostawcze
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 4 lata temu.