Select Page


Bezpieczeństwo poszło w ruch!


Dzien ofiar 6
 

Impreza edukacyjna zorganizowana pod patronatem Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego z okazji obchodów Światowego Dnia Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych przyciągnęła kilka tysięcy osób.

Dzien ofiar 1

Atrakcyjny sposób na rozmowy o bezpieczeństwie

Spotkanie, które odbyło się w ubiegłą sobotę w Arkadii w Warszawie było doskonałą okazją do dyskusji na temat zagrożeń w ruchu drogowym oraz popularyzacji zasad i prawidłowych zachowań uczestników ruchu drogowego.

Liczne atrakcje w tym konkursy dla dzieci, symulator wypadków drogowych czy trenażer czasu reakcji, przyciągnęły – zgodnie z szacunkami organizatorów – ponad kilka tysięcy osób! Wszyscy chętnie wzięli udział we wspólnej edukacji poprzez zabawę.

Dzien ofiar 15

Nowe „odblaskowe” prawo i obowiązki

Warto zaznaczyć, iż od 1 września br. piesi (bez względu na wiek) poruszający się po zmierzchu po drodze poza terenem zabudowanym, mają obowiązek używania elementów odblaskowych. W związku z tym Krajowa Rada BRD przeprowadziła konkurs mody odblaskowej, w której udział wzięły dzieci wraz z rodzicami. Wszystko to celem propagowania noszenia odblasków zgodnie z przepisami. O działaniach Krajowej Rady BRD na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce opowiedziała Sekretarz KRBRD – Agata Foks.

Dzien ofiar 10

Szpital dla Pluszaków

Fundacja Anikar prowadziła pokazy udzielania pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych. Na fantomach uczyła masażu serca. Fundacja „Marsz Zebry” zachęcała najmłodszych do wzięcia udziału w projekcie plastycznym „Bezpieczne miasto”. Przedstawiciele Policji i WORD przypominali, szczególnie najmłodszym, o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Dzien ofiar 13

„Kocie oczy” na naszych drogach

Dużym zainteresowaniem zarówno dorosłych jak i najmłodszych uczestników imprezy cieszyły się przedstawiane przez GDDKiA rozwiązania inżynieryjne poprawiające bezpieczeństwo na drogach, takie jak tzw. „kocie oczka” – aktywne (emitujące światło) i pasywne (odbijające światło) oraz próbki farb oznakowania poziomego, zarówno odblaskowego, jak i dźwiękowego – ostrzegającego kierowcę „brzęczeniem” w przypadku zjechania z pasa drogowego.

Podczas wydarzenia, odwiedzający mieli także możliwość zobaczyć na żywo specjalistyczne pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego przeznaczone do pomiaru prędkości, jak również kontroli uiszczania elektronicznej opłaty drogowej. Ponadto, poprzez udział w różnorodnych konkurencjach z alkogoglami, zainteresowani mogli przekonać się jak alkohol wpływa na ich czas reakcji oraz koordynację wzrokowo-ruchową.

Dzien ofiar 16

Gry dla dzieci i koncert Moniki Kuszyńskiej

Na najmłodszych czekała dodatkowo plenerowa gra edukacyjna poświęcona bezpiecznym zachowaniom na drodze. Każdy z odwiedzających stoisko informacyjne otrzymał pamiątkowy element odblaskowy.

Inauguracyjnym punktem programu był występ Moniki Kuszyńskiej, która była Ambasadorką imprezy. Piosenkarka opowiedziała o traumatycznych wydarzeniach z jej życia związanych z wypadkiem drogowym – przestrzegając i zachęcając do rozważnej i bezpiecznej jazdy. O to apelowało też 30 specjalnych gości imprezy – byłych uczestników wypadków komunikacyjnych i podopiecznych Fundacji „Pasje”, którzy w koszulkach z napisem „Miałem wypadek” pojawili się na scenie wraz z piosenkarką.

Dzien ofiar 3

Organizatorzy i patroni wydarzenia

Organizatorem imprezy była Fundacja „Pasje”, która na co dzień pomaga ofiarom wypadków komunikacyjnych w powrocie do normalnego życia.

Patronem honorowym wydarzenia była Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Głównym celem działań prowadzonych przez Sekretariat Krajowej Rady BRD jest doprowadzenie do spadku liczby wypadków drogowych, a co za tym idzie zmniejszenia liczby ofiar śmiertelnych i osób rannych w ich wyniku. Przy współudziale podmiotów takich jak m.in. GITD i GDDKiA planuje stale zwiększać świadomość społeczną w zakresie bezpiecznych zachowań na drodze, przyczyniając się do nieustannego spadku społecznych kosztów zdarzeń drogowych.

Współorganizatorami wydarzenia byli także Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego, a także Fundacje „Anikar” i „Marsz Zebry”.

 

Dzien ofiar 7

 

Źródło

 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.