Select Page


Castrol i TomTom zbadają zachowania kierowców


 

TomTom zawarł partnerstwo z firmą Castrol, jednym z czołowych światowych producentów olejów silnikowych, w celu zbadania wzorców zachowań kierowców w zakresie „zatrzymanie – ruszanie”. Raport pokazujący konsekwencje jazdy typu „zatrzymanie – ruszanie” w 50 miastach i regionach świata zostanie opublikowany przez Castrol i TomTom we wrześniu 2013r.

Z dotychczasowych badań firmy Castrol wynika, że kierowcy każdego roku mogą zatrzymywać się i ruszać ponownie nawet 18000 razy. Zaawansowane informacje firmy TomTom o ruchu drogowym pozwolą przeanalizować zachowania kierowców w tym zakresie.

„Ruch typu >>zatrzymanie – ruszanie<< jest globalnym problemem, który nie tylko wpływa na czas podróży, ale również powoduje mikroskopijne uszkodzenia silników” – powiedział Gareth Bracchi, starszy technolog w firmie Castrol. – „Dzięki partnerstwu z firmą TomTom będziemy mogli dokładnie zmierzyć średnią liczbę zatrzymań na kilometr drogi w zdefiniowanych granicach miast, ustalić, gdzie panuje największy ruch i pokazać, w jakich miastach kierowcy są najbardziej narażeni na uszkodzenia silników spowodowane jazdą >>zatrzymanie – ruszanie<<”.

„Jest to logiczne partnerstwo, ponieważ zarówno TomTom, jak i Castrol starają się maksymalnie ułatwić życie klientom, zarówno w kwestii codziennych dojazdów do pracy, jak i zawożenia dzieci do szkoły czy też weekendowych wycieczek” – uzupełnia Ralf-Peter Schäfer, dyrektor ds. ruchu drogowego w firmie TomTom. – „Jesteśmy bardzo podekscytowani współpracą z firmą Castrol i niecierpliwie czekamy, aż będziemy mogli opublikować wyniki badań”.

Badania pozwolą ustalić warunki drogowe w 50 kluczowych miastach i regionach świata, m.in. w Ameryce Północnej (Nowy Jork), Australii (Sydney), Azji (Pekin, Bangkok, Dżakarta, Kuala Lumpur, Hongkong), Ameryce Południowej (Rio de Janeiro) i Europie (Londyn, Stambuł, Moskwa).
 
O firmie TomTom
Założona w 1991 firma TomTom (AEX:TOM2) jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i usług lokalizacyjnych i nawigacyjnych ukierunkowanym na dostarczenie wszystkim kierowcom najlepszych na świecie doświadczeń nawigacyjnych. Firma, z siedzibą główną w Amsterdamie w Holandii, zatrudnia ponad 3500 pracowników i sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach.
Nasze produkty to przenośne nawigacje, wbudowane systemy nawigacyjne, rozwiązania do zarządzania flotą samochodów, mapy oraz serwisy działające w czasie rzeczywistym, wliczając w to nagrodzoną technologię TomTom HD Traffic.
Najnowsze trasy, w tym informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym są dostępne pod adresem: http://www.tomtom.com/livetraffic/
Więcej o firmie TomTom pod adresem www.tomtom.com

O firmie Castrol
Castrol, jako globalna firma, opracowuje oleje i smary silnikowe do różnych zastosowań i dla wielu branż – od olejów samochodowych i motocyklowych, których miliony ludzi używają do ochrony i zwiększania osiągów swoich pojazdów, do wyspecjalizowanych smarów przemysłowych dla branży morskiej i przybrzeżnej.
Testujemy nasze oleje silnikowe w najbardziej skrajnych sytuacjach – zaczynając od rygorystycznych badań laboratoryjnych i przemysłowych, a kończąc na niezwykle konkurencyjnym świecie sportów motorowych, w który jesteśmy mocno zaangażowani od ponad 80 lat.
Olej Castrol Magnatec, jedna z czołowych marek firmy Castrol, od niemal 20 lat pomaga zabezpieczać silniki samochodowe, oferując natychmiastową ochronę od momentu przekręcenia klucza w stacyjce. Inteligentne cząsteczki Castrol Magnatec są specjalnie zaprojektowane tak, aby przylegały do kluczowych części silnika i radykalnie ograniczały jego zużycie.
Więcej informacji można znaleźć pod adresem http://www.castrolmagnatec.com


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 6 lat temu.