Select Page


Dębica dla Politechniki Dziecięcej


Politechnika_Dziecieca_1
 

Firma Oponiarska Dębica S.A. wsparła finansowo Politechnikę Dziecięcą, w której ponad 260 dzieci ze szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat rozpocznie już w najbliższą sobotę zajęcia naukowe. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Politechnikę Rzeszowską i WSK „PZL-Rzeszów”.

Politechnika_Dziecieca_3

„Zajęcia prowadzone przez Politechnikę Dziecięcą pokazują, że nauka może być zabawą, a równocześnie interesującym sposobem spędzania wolnego czasu. Wspieramy taką formę edukacji, bo jest to doskonała metoda zainteresowania najmłodszych naukami ścisłymi, które są podstawą innowacji technologicznych i rozwoju przemysłu” – powiedział Stanisław Cieszkowski, Prezes Zarządu Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Wszystkie wykłady, ćwiczenia i zajęcia laboratoryjne przygotowano w taki sposób, aby poprzez zabawę oraz przystępną formę przekazywania wiedzy każde dziecko jak najwięcej zrozumiało i zapamiętało. Priorytetem wykładowców Politechniki Dziecięcej jest, żeby dzieci podczas zajęć nie nudziły się, a uczestnictwo w zajęciach przyczyniało się do rozwijania już istniejących, bądź nowych zainteresowań dzieci.

„Finansowanie Filii Politechniki Dziecięcej w Dębicy w pierwszym semestrze zapewniło Miasto Wsparcie Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. zostanie przeznaczone na organizację zajęć, tak aby były one atrakcyjne i skupiały uwagę dzieci. Mam nadzieję, że Politechnika Dziecięca w Dębicy stanie się stałym elementem uzupełniającym kształcenie podstawowe i trwale wpiszę się w kalendarz roku szkolnego” – powiedział Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza.

 Politechnika_dziecieca_2

W rozpoczynającym się już drugim semestrze Politechniki Dziecięcej zaplanowano następujące zajęcia:

  • „Tajemniczy Ciąg Fibonacciego, jak uporządkowany jest świat?” – podczas zajęć dzieci będą szukały śladów Ciągu Fibonacciego w przyrodzie, architekturze, muzyce, malarstwie i innych dziedzinach otaczającego świata;
  • „Z wiedzą ekologiczną w przyszłość” – ukazanie śmieci jako problemu ekologicznego i przedstawienie sposobu pozyskiwania energii z odpadów organicznych;
  • „Optyka geometryczna – historia światła i koloru”. Prowadzący odpowie m.in. na pytanie czy koty naprawdę widzą w ciemnościach;
  • „Kosmos w naszym domu” – czyli, jak zmienił się świat dzięki technologiom kosmicznym i militarnym. Wykład będzie prowadził znany z telewizyjnego programu „Laboratorium” Wiktor Niedzicki;
  • „Strefa doświadczeń” – w laboratorium, z aktywnym uczestnictwem dzieci, będą prowadzone doświadczenia chemiczne wykorzystujące materiały dostępne w każdym domu.

Firma Oponiarska Dębica S.A. od lat jest zaangażowana we wspieranie działań o charakterze społecznym i edukacyjnym, w tym także w zakresie poprawy bezpieczeństwa na drodze. Ostatnio Firma Oponiarska Dębica S.A. wsparła Katolickie Centrum Edukacyjne KANA, które w październiku br. rozpoczęło swoją działalność w Dębicy. Organizuje ono zajęcia przedmiotowe, przygotowujące uczniów do egzaminów gimnazjalnych i maturalnych oraz wspomaga uzdolnione dzieci oraz młodzież w rozwijaniu ich zainteresowań językowych. W 2014 roku, T.C. Dębica S.A. zakupiła również sprzęt hokejowy dla dzieci i młodzieży, członków Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę gry w hokeja.

W czerwcu 2014 roku Spółka już po raz czwarty wsparła akcję „Bezpieczna droga do szkoły”, organizowaną przez Urząd Miejski w Dębicy. Akcja była skierowana do przyszłych pierwszoklasistów, którzy we wrześniu rozpoczęli naukę w szkołach i miała na celu nauczenie ich zasad bezpiecznego zachowania na drodze oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podróżując do i ze szkoły. Każdy nowy uczeń otrzymał wyprawkę, w której znalazły się m.in. kamizelki odblaskowe, odblaskowy worek na obuwie, trójkąty odblaskowe na tornister i książeczka do kolorowania, promująca zasady bezpiecznego ruchu drogowego.

Dzięki Firmie Oponiarskiej Dębica S.A. uczniowie wszystkich szkół średnich w Dębicy mogą nauczyć się udzielania pierwszej pomocy medycznej, bowiem Spółka przekazała specjalistyczny sprzęt – profesjonalne fantomy, aby za kilka lat większość młodych mieszkańców Podkarpacia potrafiła udzielać pierwszej pomocy.

Ponadto, Spółka na bieżąco przekazuje pomoc dla chorych i niepełnosprawnych, wspiera zdolną młodzież, przekazuje darowizny dla szkół, straży pożarnej, pogotowia oraz policji.

Firma Oponiarska Dębica S.A. jest liderem polskiego rynku opon do samochodów osobowych i dostawczych. Od 1995 roku inwestorem strategicznym w Spółce jest amerykański koncern The Goodyear Tire & Rubber Company. Firma produkuje opony takich marek, jak: Dębica, Goodyear, Dunlop, Fulda i Sava. Sprzedaje swoje produkty w Polsce i 60 krajach na sześciu kontynentach, m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech, USA i Brazylii.

Źródło

 


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.