Select Page


Dziesięciotysięczne Renault Trucks T trafiło do polskiej firmy TRANS-MAN


AWF_5168
 

Renault Trucks T, wybrane we wrześniu Samochodem Ciężarowym Roku 2015, cieszy się nieustającą popularnością wśród klientów. Rok po dostarczeniu pierwszego pojazdu, z fabryki w Bourg-en-Bresse (Francja) wyjechał 10 000. egzemplarz T Euro 6, który trafił do polskiego przewoźnika Trans-Man.

AWF_5973

Renault Trucks T, International Truck of the Year 2015 (Samochód Ciężarowy Roku 2015), umacnia swój rynkowy sukces. Fabrykę w Bourg-en-Bresse, we Francji, opuścił właśnie 10 000. egzemplarz tego modelu, wyprodukowany na zamówienie polskiej firmy transportowej Trans-Man. Ceremonia przekazania pojazdu odbyła się 13 listopada 2014 r., w Warszawie. Krzysztof Mancewicz, współwłaściciel Trans-Man, odebrał kluczyki z rąk Oliviera de Saint-Meleuc, dyrektora ds. sprzedaży Renault Trucks w regionie EMEA.

Komentując wydarzenie, Krzysztof Mancewicz powiedział: – Bardzo ucieszył nas fakt, że to właśnie nasza firma zostanie odbiorcą 10 000. pojazdu serii T. Wybraliśmy Renault Trucks T ze względu na niskie zużycie paliwa, niezawodność i znakomitą kabinę, zapewniającą naszym kierowcom wyjątkowy poziom komfortu i ergonomii.

Olivier de Saint-Meleuc podziękował Trans-Man za zaufanie do marki: – Jestem dumny, że mogę wręczyć kluczyki do tego Renault Trucks T 480 High naszemu polskiemu klientowi. Dostawa 10 000. egzemplarza potwierdza ogromny sukces gamy T, cenionej przez klientów za niskie zużycie paliwa, właściwości jezdne i komfort kabiny. Cechy te zostały docenione zarówno przez klientów, jak i przedstawicieli mediów, m.in. tych zasiadających w jury International Truck of the Year, co pozwala nam z dużym optymizmem myśleć o przyszłości.

AWF_6016

Z kolei Zoltan Tringer, dyrektor ds. sprzedaży Renault Trucks w regionie Europy Centralno-Wschodniej, podkreślił znaczenie polskiego rynku dla Renault Trucks: – Polska jest jednym z największych rynków w tej części Europy, o dużym potencjale handlowym. Z zadowoleniem obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą nową gamą pojazdów, a zwłaszcza Renault Trucks T, wśród tutejszych klientów, zarówno tych dotychczasowych, jak i nowych. Dzieje się tak, ponieważ potrafimy zaoferować przewoźnikom doskonałe narzędzie pracy – nowoczesne, niezawodne i wysoce efektywne pojazdy ciężarowe – sprzyjające utrzymywaniu kosztów eksploatacji  pod kontrolą.
Polska firma Trans-Man, specjalizująca się w transporcie półtusz na wisząco (chłodnie hakowe) na obszarze całej Europy, jest już klientem Renault Trucks. Firma, która obecnie zarządzana jest przez dwóch braci – Krzysztofa i Grzegorza Mancewiczów, została założona w latach 70., przez ich ojca – Edwarda Mancewicza. 10.000. pojazd serii T – T 480 High – jest czwartym Renault Trucks T zakupionym przez firmę, kolejne 2 dołączą do floty w najbliższych dniach . 
W celu osiągnięcia jak najlepszej ekonomiki paliwowej, firma postanowiła również przeszkolić swoich kierowców w zakresie ekonomicznej jazdy, w ramach oferowanego przez Renault Trucks programu Optifuel Trainnig. Z myślą o utrwaleniu rezultatów tego szkolenia, wybrała Optifuel Infomax, oferowaną przez Renault Trucks aplikację do monitorowania i analizy zużycia paliwa.

 

AWF_5255

 

Źródło

 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.