Select Page


Finał Scania Top Team 17 stycznia


Finaliści konkursu Scania Top Team 2013
 

17 stycznia w serwisie Scania w Nadarzynie zostanie rozegrany dziewiąty krajowy finał konkursu Scania Top Team. O udział w półfinale międzynarodowym zawalczy pięć najlepszych drużyn z Polski które zostały wyłonione na drodze testów eliminacyjnych. Do tegorocznego finału zakwalifikowały się zespoły z serwisów Scania we Wrocławiu, Włocławku, Krakowa, Gliwic oraz Szczecina.

 

Historia konkursu Top Team sięga końca lat 80-tych ubiegłego wieku. Po raz pierwszy został zorganizowany w Szwecji w 1989 roku. Od tego czasu Top Team urósł do rangi wydarzenia międzynarodowego. Organizowany jest wśród zespołów globalnej sieci serwisowej Scania i stanowi ważny element szkoleń pracowników. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego zespołu specjalistów. W edycji konkursu 2014/2015 bierze udział 8 000 mechaników z 62 krajów na całym świecie. Na zespoły czeka wymagający sprawdzian obejmujący zarówno teorię jak i praktykę. Zawodnicy łącząc wiedzę i umiejętność pracy w zespole, gromadzą punkty by sięgnąć po zwycięstwo I nagrodę główną – 50 000 EUR.

“Dziesiąta edycja konkursu Scania Top Team cieszy się tradycyjnie bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zespołów serwisowych w całej Polsce. Do konkursu zgłoszono 31 drużyn, które zmierzyły się w 2-etapowych eliminacjach. Poziom konkursu już na pierwszym etapie był bardzo wysoki, pytania były trudne i wymagały nie tylko znajomości techniki, ale też obowiązujących procedur i standardów. Zakres tematyki konkursu pokazuje jak zmienia się świat i dzisiejsza technika. Kluczem do sukcesu jest już nie tylko wiedza o stosowanych rozwiązaniach, ale przede wszystkim poruszanie się pośród dostępnych źródeł informacji”, mówi Piotr Piskorek, kierownik Scania Academy odpowiedzialny za organizację konkursu Scania Top Team w Polsce.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.