Select Page


KH-KIPPER: po IAA przygotowania do zimy


3
 

Jednym z produktów KH-KIPPER zaprezentowanym podczas Światowych Targów IAA była zabudowa wywrotka trójstronna W3F przeznaczona do całorocznego utrzymania dróg. Zimą pojazd dodatkowo wyposażony w pług odśnieżny stanowi doskonały nośnik do posypywarek, latem zaś do bieżącego utrzymania infrastruktury drogowej.

Model prezentowany na Targach wyposażony został w posypywarkę, płytę czołową pod montaż pługu odśnieżnego oraz przygotowanie do montażu pługa bocznego. Podkład antykorozyjny i specjalny lakier chronią zimą stalowe elementy skrzyni przed niekorzystnym działaniem soli i środków chemicznych.

Zabudowy tego typu posiadają zazwyczaj zawiasy górne i dolne. Umożliwia to bezpieczny i szybki wyładunek materiałów sypkich po otwarciu zamków dolnych oraz wyładunek palet przy otwarciu burt na dół. Dzięki odpowiedniej wewnętrznej szerokości możliwy jest przewóz palet w dwóch rzędach załadowanych obok siebie.

Siatka na burcie przedniej chroni kabinę przed uszkodzeniem przy załadunku i przewozie. Uchwyty na burtach bocznych ułatwiają wejście na skrzynię. Sporym udogodnieniem w codziennej pracy jest szybko demontowana pod montaż posypywarki lub innego sprzętu zimowego burta tylna. Burta w wygodny sposób może być przewożona pod skrzynią.

Wspomaganie sprężynowe umiejscowione z przodu skrzyni ułatwia opuszczanie i zamykanie burt. Ładunek, np. posypywarka jest bezpiecznie mocowany dzięki uchwytom w podłodze i na ścianie przedniej.

Zabudowa może posiadać demontowane nadstawki wykonane ze stalowej siatki. Wtedy świetne sprawdza się przy selektywnej zbiórce odpadów takich jak liście lub przy selektywnej zbiórce śmieci.

Pod względem jakości i funkcjonalności zabudowa spełnia niezwykle rygorystyczne wymogi niemieckich państwowych służb komunalnych, bo to w Niemczech będzie użytkowany samochód.

Źródło


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.