Select Page


Kögel Telematics – dostępny również przez aplikację


koegel_telematics_en
 

Własny system telematyczny naczep Kögel o nazwie Kögel Telematics jest dostępny w ofercie od momentu jego prezentacji na targach IAA Nutzfahrzeuge 2016. Dotychczas, w ten system, zostało wyposażonych ponad 200 naczep. Klienci mogą tym samym korzystać z systemu specjalnie dopasowanego do naczep Kögel. Niedrogi, nowoczesny i niezawodny system telematyczny do naczep Kögel umożliwia dostęp w czasie rzeczywistym do danych EBS, lokalizacji, systemu chłodzenia, opon oraz samej naczepy poprzez przejrzysty, intuicyjny i łatwy w obsłudze portal internetowy Kögel. Zupełną nowością jest możliwość dostępu do danych za pomocą iPhone’a lub iPada dzięki aplikacji Kögel Telematics. Aplikacja Kögel Telematics będzie dostępna bezpłatnie w Apple AppStore od momentu rozpoczęcia targów transport logistic. Wkrótce dostępna będzie również aplikacja na system Android.

Moduł telematyczny do naczep Kögel (KTTM) połączony z modulatorem EBS, agregatem chłodniczym lub opcjonalnym systemem monitorowania opon, dostarcza istotnych danych na temat stanu eksploatacyjnego naczepy. Dzięki portalowi internetowemu Kögel Telematics dane te mogą być w razie potrzeby analizowane. Dodatką opcją portalu internetowego Kögel Telematics jest możliwość ustalania trasy geofencingu, a w razie potrzeby ustawienie alarmu informującego spedytora, warsztat lub osobę zarządzającą flotą poprzez SMS lub e-mail o zdefiniowanych odchyleniach od ustawionych parametrów. Spedytorzy poprzez nową aplikację, portal internetowy Kögel lub system zarządzania flotą, oprócz standardowych danych telematycznych „PosControl” mogą wywoływać w czasie rzeczywistym również takie informacje jak lokalizacja, czasy przejazdów, przebieg trasy oraz inne. „EBSControl” dostarcza informacji z elektronicznego systemu hamowania (EBS) informując o ingerencjach RSS oraz o stanie licznika, prędkości, nacisku na osie, ciśnieniu w oponach oraz zużyciu hamulców. „TrailerControl” wskazuje aktualny stan sprzęgu, stan otwarcia drzwi oraz stan akumulatorów oraz informuje, czy zapłon w ciągniku jest włączony, czy wyłączony. „TempControl” ułatwia monitorowanie i sterowanie temperaturą we wnętrzu chłodni, wspomaga dokumentowanie na bieżąco łańcucha transportu chłodniczego oraz informuje o cyklach eksploatacji i konserwacji. „TempControl” może kontrolować temperaturę asfaltu transportowanego w wywrotce.

Kögel Telematics jest dostępny dla wszystkich pojazdów z oferty Kögel. Możliwości przesyłu danych, opcjonalne wyposażenie sprzętowe oraz ceny mogą się różnić zależnie od typu naczepy.

Kögel Telematics dostępny jest również jako doposażenie dla już dostarczonych naczep. W ten sposób użytkownicy mogą rozbudować swoją flotę o system telematyczny Kögel.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika, telematyka
Słowa kluczowe: , , , , , , , ,
Opublikowano 1 rok temu.