Select Page


Mercedesy dla Raf Trans i Emka-Trans


emka_przekazanie
 

Jeden z największych polskich przewoźników autobusowych, firma Raf Trans Sp. z o.o. z Warszawy, w dniu 21 marca 2016 r. odebrała symbolicznie aż 60 autokarów Mercedes-Benz Tourismo oraz 3 pojazdy marki Setra. Antonio Cavotta, prezes zarządu EvoBus Polska, przekazał Rafałowi Jańczukowi, właścicielowi firmy Raf Trans Sp. z o.o., symboliczny klucz do nowej floty. Podczas przekazania Prezes Rafał Jańczuk wspomniał „To po pierwszej wizycie w fabryce autobusów Mercedes-Benz w 2000 roku postanowiłem, że od tej pory będę stawiał na autobusy tej marki i konsekwentnie od tamtego czasu wypełniam tę obietnicę”.

Za napęd w autobusach odpowiada silnik BlueEfficiency Power OM 470 o mocy 290 kW, spełniający normę emisji spalin Euro VI. Zmiana biegów odbywa się za pomocą 6-stopniowej skrzyni biegów Mercedes-Benz GO 210 ze wspomaganiem. Do systemów bezpieczeństwa, w które wyposażony jest Tourismo, należą dostępne już seryjnie układy: system zaawansowanego hamowania awaryjnego (AEBS), reagujący na pojawiające się przeszkody na drodze, oraz asystent pasa ruchu (SPA), który alarmuje kierowcę o przekroczeniu linii rozdzielającej pasy na jezdni bez włączonego kierunkowskazu. Klient zafundował też swoim pojazdom dodatkowe wyposażenie podnoszące bezpieczeństwo w postaci reflektorów Litronic, oraz kamery cofania.

60 autobusów Tourismo zostało wyposażonych adekwatnie do ekskluzywnego poziomu oferowanych przez niego usług turystycznych. Wnętrze pojazdów ugości swych pasażerów zaprojektowanymi specjalnie na potrzeby przewozów autokarowych fotelami Travel Star, posiadającymi funkcję regulacji od strony przejścia, dwupunktowe pasy bezpieczeństwa, siatki na bagaż i podnoszone od strony przejścia podłokietniki. Kuchenka pokładowa, toaleta, sprzęt audio-wideo, wydajna klimatyzacja oraz przyciemniane szyby na całym obwodzie autobusu stanowią doskonałe dopełnienie komfortowego wyposażenia pojazdów.

Głównym trzonem działalności przewoźnika Raf Trans są przewozy ekskluzywnymi autokarami. Zatrudniające blisko 200 pracowników i utrzymujące park pojazdów liczący ok 150 autobusów (głównie Mercedes-Benz) przedsiębiorstwo, oprócz transportu komercyjnego, oferuje również przewóz VIP-ów i przejazdy na klasycznych liniach dalekobieżnych.

Autobusy Mercedes-Benz dla Emka-Trans

W dniu 19 marca b.r. w siedzibie EvoBus Polska – w Wolicy odbyło się oficjalne przekazanie 10 autobusów turystycznych Mercedes-Benz dla firmy Emka-Trans z Grodziska Mazowieckiego.

Pojazdy mają pełne wyposażenie turystyczne, obejmujące od tego roku również wymagane przez prawo dwa systemy podnoszące bezpieczeństwo czyli system zaawansowanego hamowania awaryjnego (AEBS) oraz asysten pasa ruchu (SPA). Nowością w tegorocznych autobusach są też superciemne szyby boczne, które oprócz walorów wizualnych, także wyraźnie podnoszą wydajność klimatyzacji. Pojazdy są finansowane przez koncernową spółkę grupy Daimler:  Mercedes-Benz Leasing. Jest to już druga dostawa autobusów z silnikami Euro 6. Firma w zeszłym roku odebrała 7 sztuk takich pojazdów.

Firma z Grodziska istnieje na rynku polskim od 1991 r. Głównym trzonem działalności jest profesjonalny wynajem autokarów. Emka-Trans stawia na nowoczesność dbając o utrzymanie młodej floty i wyposażanie pojazdów m.in. w Wi-Fi.  Obecnie 70%  floty należy do marki Mercedes-Benz.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika, autobusy
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 3 lata temu.