Select Page


Mistrz YETD wybiera Scania V8


Poto: Claus Sjödin  / CSPress.dk
Scania - Young European Truck Driver 2015
Ceremony for Lars Soendergaard, winner of the YETD 2015. The first price is a special Scania R580 V8 truck - the color is chosen by the winner Lars Soendergaard.


Denmark - Vejle 
13/11/15


Photographer's name must be mentioned in any publication

Capture Time is Danish Normaltime, no correction for summertime.
 

Zwycięzca ostatniej edycji konkursu Young European Truck Driver, Duńczyk Lars Sondergard odebrał swoją nagrodę. Jest to Scania R 580 z silnikiem V8 oraz bogatym wyposażeniem zwiększającym bezpieczeństwo jazdy i sprzyjającym obniżeniu zużycia paliwa.

Lars Sondergard pochodzi z Torring w Jutlandii i w kwietniu zdobył pierwsze miejsce w konkursie Young European Truck Driver 2014/2015. Nagrodą była ciężarówka Scania o wartości 100 000 euro, wyposażona zgodnie z życzeniem zwycięzcy. Mistrz kierownicy nie namyślał się długo – wybór padł na ciągnik Scania z silnikiem V8.

Od chwili narodzin

W październiku Lars Sondergard odwiedził fabrykę w Södertälje, w Szwecji, aby być świadkiem narodzin swojej nowej ciężarówki. Przyglądał się, jak jego Scania R 580 powstaje na linii produkcyjnej. Na koniec jako pierwszy uruchomił silnik. Gotowy pojazd odebrał 13 listopada. Ciągnik zbudowany ściśle według życzeń Larsa ma namalowane na kabinie logo konkursu YETD.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dobierając wyposażenie ciągnika, Sondergard zwrócił szczególną uwagę na elementy zwiększające bezpieczeństwo jazdy. Jest wśród nich kamera poprawiająca widoczność z prawej strony za pojazdem. Lars zdecydował się również na proekologiczny pakiet „Ecolution by Scania”.
Nowy, trzyosiowy ciągnik jest trzecim we flocie firmy Aale Vognmandsforretning (firma transportowa Aale), która należy do Sondergarda, a zarazem pierwszym, wyposażonym w silnik V8.

Doświadczony mechanik

Ciężarówka została uroczyście przekazana zwycięzcy w autoryzowanym serwisie Scania w Vejlel, w Danii. W ceremonii wzięło udział 50 osób, wśród nich rodzina i przyjaciele Larsa oraz licznie zgromadzeni dziennikarze. Sondergard jest z wykształcenia zawodowym mechanikiem. Posiada 11-letnie doświadczenie jako kierowca ciężarówki.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: , , , , , ,
Opublikowano 4 lata temu.