Select Page


Mobil 1 i Bentley rozszerzają współpracę technologiczną


Mobil 1 i Bentley - fot 1m
 

Mobil 1, wiodąca na świecie marka syntetycznych olejów silnikowych, została Partnerem Technologicznym Bentley Motorsport. To nie pierwsza współpraca tych dwóch marek – samochody rodziny Bentley Motors są fabrycznie zalewane olejami Mobil 1 już od ponad dekady. Tegorocznym wyzwaniem Bentley Motorsport i Mobil 1 są starty na czterech kontynentach, również w nowych seriach wyścigowych.

 

Podczas pierwszego sezonu wyścigowego w 2014 roku, nowy Bentley Continental GT3 pięć razy zdobywał podium, trzykrotnie wygrywając European Blancpain Endurance Series oraz amerykański Pirelli World Challenge. Doskonałe wyniki zapewniły Bentley Motorsport także drugie miejsce w rywalizacji generalnej kierowców oraz zespołów w wyścigach Blancpain Endurance Series. Sercem sukcesów na torze jest dziewięć 4-litowych silników twin turbo V8. Wszystkie smaruje olej syntetyczny Mobil 1 0W-30 Racing, dbający o doskonałe osiągi, niezawodność i ochronę przed zużyciem podczas 29 000 kilometrów rywalizacji na torach.

 

 

„Nasz ubiegłoroczny debiutant – Bentley Continental GT3 uzyskał doskonałe wyniki podczas swojego pierwszego sezonu na torze. Niezawodność silnika w ekstremalnych warunkach eksploatacyjnych to prawdziwy klucz do sukcesów” – mówi Brian Gush, szef Bentley Motorsport. „Znając skuteczność Mobil 1 w silnikach pojazdów poruszających się po drogach publicznych, wybór tej marki olejów na Partnera Technologicznego naszego zespołu był oczywisty” – dodaje.

 

„Przez ponad dekadę pracowaliśmy z Bentley Motors nad zwiększeniem osiągów silników montowanych w modelach cywilnych. Przeniesienie gromadzonej przez lata wiedzy na tor wyścigowy okazało się być strategią zdobywania najwyższych miejsc na podium.

W dalszym ciągu rozwijamy naszą współpracę i przygotowujemy się do kolejnych startów w tegorocznym sezonie” – mówi Hauke Braack, Strategic Global Alliances Manager z ExxonMobil.

 

W tym roku Mobil 1 oraz Bentley Motorsport kontynuują tę bliską współpracę – samochody Bentley Continental GT3 startują w wyścigach na 4 kontynentach, w tym po raz pierwszy rywalizują w seriach ADAC GT Masters oraz Blancpain Sprint Series.

 

Źródło

 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 4 lata temu.