Select Page


Post-Kogeko wybiera Transics


Press-2014-Post-Kogeko-01-1030x686
 

Specjalna oferta urządzeń z ekranem dotykowym, która kilka miesięcy temu została wprowadzona na rynek przez firmę Transics, eksperta w dziedzinie zarządzania flotą, odnosi ogromny sukces. Wiele firm logistycznych zdecydowało się w ostatnim czasie na zastąpienie dotychczasowo wykorzystywanych rozwiązań CarrierWeb lub Transics nowym systemem obejmującym intuicyjny w obsłudze komputer pokładowy TX-SKY.

 

Wśród nich jest także firma Post-Kogeko. Przewoźnik ten zdecydował się zastąpić stosowany w 300 należących do niego samochodach ciężarowych system CarrierWeb komputerem pokładowym TX-SKY z mobilnym dodatkiem TX-FLEX do wykonywania zadań poza kabiną pojazdu. Firma Post-Kogeko wybrała ten produkt z uwagi na wiele innowacyjnych funkcji, łatwość integracji i prostotę obsługi.

Post-Kogeko od ponad 30 lat specjalizuje się w przewozach artykułów spożywczych w krajach Beneluksu i Wielkiej Brytanii. Aby móc dowozić klientom żywność w odpowiednim czasie i we właściwym stanie, ten dostawca usług logistycznych od zawsze opiera się na sile najnowszych rozwiązań technicznych. Zgodnie z założeniami tej strategii Post-Kogeko wkrótce zastąpi komputery pokładowe CarrierWeb oferowanymi przez firmę Transics urządzeniami TX-SKY. Z kolei platforma biurowa TX-CONNECT pomoże w skutecznym zarządzaniu danymi. Wszystkie rozwiązania oferowane przez Transics zostaną bezproblemowo zintegrowane z istniejącymi systemami informatycznymi, np. z systemem zarządzania transportem (TMS) i systemem śledzenia naczep.

Nieustanny monitoring w czasie rzeczywistym

Korzystanie z pierwszorzędnego rozwiązania do zarządzania flotą jest niezbędne do tego, aby firma Post-Kogeko mogła świadczyć swoim klientom niezawodne usługi na odpowiednim poziomie. — Dzięki ciągłemu monitorowaniu statusu naszych ciągników i naczep możemy przekazywać klientom użyteczne informacje. W przypadku transportu towarów schłodzonych lub zamrożonych bardzo istotne jest także precyzyjne kontrolowanie temperatury panującej w kontenerach chłodniczych — mówi Marcel Veenbrink, kierownik ds. technologii informacyjnych w Post-Kogeko. Dzięki połączeniu produktów TX-SKY i TX-CONNECT firmy Transics oraz oferowanego przez nią rozwiązania z zakresu telematyki, które umożliwia monitorowanie temperatury w naczepach, Post-Kogeko jest w stanie w czasie rzeczywistym kontrolować operacje wykonywane przez pojazdy wchodzące w skład floty, ich lokalizację oraz temperaturę panującą w naczepach.

Zrównoważone wyniki

Rozwiązanie TX-SOCIAL jeszcze bardziej ułatwia firmie Post-Kogeko automatyczne przetwarzanie wszystkich danych przesyłanych z kabiny kierowcy oraz pojazdu i zarządzanie nimi w efektywny sposób. Korzystanie z produktów Transics pozwala także na znaczne oszczędności paliwa. Kwestia ta ma dla Post-Kogeko zasadnicze znaczenie, gdyż przedsiębiorstwo dąży do bycia przyjaznym środowisku. Firma Post-Kogeko zastanawia się nawet nad wdrożeniem TX-ECO, czyli opracowanego przez Transics programu, który pozwala na dokonywanie obiektywnej oceny zachowań kierowców pod kątem ekonomicznej i ekologicznej techniki jazdy, tak aby prowadzić działalność w jeszcze bardziej zrównoważony sposób.

Stacjonarnie i mobilnie

W związku z tym, że Post-Kogeko jest liderem pod względem stosowania nowinek technicznych, jej kierownictwo szybko przekonało się też do mobilnych rozwiązań zaproponowanych przez Transics. Aplikacja TX-SMART ułatwia bezproblemową komunikację z podwykonawcami.

Z kolei kierowcy zatrudniani bezpośrednio przez spółkę będą korzystali nie tylko z komputera pokładowego TX-SKY, ale też z nowej aplikacji TX-FLEX zainstalowanej na palmtopie klasy przemysłowej firmy Motorola. TX-FLEX pozwoli im skanować kody kreskowe, wykonywać i przesyłać zdjęcia, zbierać podpisy cyfrowe… i to poza kabiną! Po synchronizacji z komputerem pokładowym TX-SKY (z wykorzystaniem technologii Bluetooth), dane będą przesyłane do platformy biurowej TX-CONNECT i poddawane dalszej obróbce.

Duma

 Oferta Transics doskonale pasuje do naszej wizji. Dzięki zaproponowanym produktom możemy przekazywać klientom lepsze informacje, skuteczniej planować nasze działania oraz ciąć koszty. Warto też wspomnieć o tym, że rozwiązania te są niezwykle łatwe w obsłudze — dodaje Richard van den Berg, dyrektor generalny w firmie Post-Kogeko. — Firma Post-Kogeko nieustannie dąży do optymalizacji świadczonych usług logistycznych. Jesteśmy dumni z tego, że przy realizacji tego celu będą wspierały ją właśnie nasze rozwiązania — kończy Walter Mastelinck, prezes Transics International.

Post-Kogeko Logistics jest wszechstronnym dostawcą usług logistycznych, który dysponuje ponad trzydziestoletnim doświadczeniem w branży logistyki żywności (przetworzonej). Regionalne biura spółki znajdują się w miejscowościach Maasdijk, Ridderkerk i Roelofarendsveen, natomiast jej filie w kilku innych punktach na terenie Holandii. Zatrudnienie w Post-Kogeko przekracza 750 osób. Firma wykorzystuje też ponad 300 ciągników i około 415 naczep.

Transics International BVBA, spółka będąca częścią WABCO, została założona w 1991 r. Przedsiębiorstwo zajmuje się opracowywaniem i wprowadzaniem na rynek rozwiązań w zakresie zarządzania flotą dla sektora transportu i logistyki. Firma Transics to globalny i wszechstronny dostawca produktów służących do zarządzania pojazdami, kierowcami, naczepami, ładunkami i podwykonawcami. Opracowywane przez nas rozwiązania stanowią wynik wieloletnich doświadczeń wspartych pracami badawczo-rozwojowymi i nieustannego skupiania się na satysfakcji klientów. Firma Transics z siedzibą w Ypres (Belgia) jest europejskim liderem w swojej dziedzinie, prowadzącym działalność na całym świecie.

Źródło

 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.