Select Page


Remonty na autostradach A2 i A4


remontautostrada
 

Rusza tegoroczny remont opolskiego odcinka autostrady A4. Obejmie on fragment jezdni w kierunku Wrocławia od węzła „Brzeg” do węzła „Opole Zachód” (około 28 km).

Remont polegający na wymianie warstwy ścieralnej jezdni podzielony będzie na cztery etapy, które potrwają po 3-4 tygodnie. W każdym z etapów wyłączone z ruchu będą odcinki o długości od około 6,5 km do 9,3 km. Ruch w obu kierunkach będzie się wówczas odbywał drugą jezdnią. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa oba kierunki ruchu oddzielone będą metalowymi barierami (separatorami). Na każdym odcinku prowadzonych prac, jak i na odcinkach jezdni poprzedzających zwężenia, wprowadzone zostaną ograniczenia prędkości. Informacje o remoncie będą wyświetlane na znakach zmiennej treści już na około 10 km przed robotami.

 Rozpoczęcie prac planowane jest 4 kwietnia 2016 roku w godzinach przedpołudniowych w rejonie węzła Brzeg. W pierwszym etapie remontowane będzie blisko 6,5 km jezdni. Roboty drogowe na opolskim odcinku A4 zaplanowane zostały do 30 czerwca 2016 r. Gdyby warunki pogodowe lub inne nieprzewidziane okoliczności nie pozwoliły zakończyć remontu przed wakacjami, prace zostaną wstrzymane i dokończone będą we wrześniu. Remont wykonuje firma „Skanska”.

Tegoroczny remont opolskiej autostrady jest czwartym z rzędu (od 2013 roku) i po jego zakończeniu nowa nawierzchnia będzie już na połowie całego opolskiego odcinka A4. Remontowane odcinki są eksploatowane bez przerwy od około 15 lat.

Rozpoczyna się  również planowany remont autostrady A2 na odcinku ponad 13 km, który będzie polegał na wymianie warstwy ścieralnej. W pierwszej kolejności remontowana zostanie jezdnia w kierunku Warszawy a następnie w kierunku Poznania. Ruch na tym odcinku będzie odbywał się jedną jezdnią co oznacza że na drugiej jezdni  będzie ruch dwukierunkowy. Utrudnienia potrwają do końca roku szkolnego. Wykonawcą jest firma STRABAG Sp. z.o.o., koszt remontu to ok 17 mln zł.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika, co nowego u przewożników
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.