Select Page


Thomas Hajek wzmacnia Wielton


NS3K_M2
 

Rada Nadzorcza Wielton S.A. podjęła uchwałę, w wyniku której, do składu Zarządu Spółki dołączył Thomas Hajek jako Wiceprezes Zarządu ds. Komercyjnych, odpowiedzialny za sprzedaż, marketing i obsługę posprzedażną.

 

Thomas Hajek wielokrotnie i z powodzeniem opracowywał i wdrażał strategię zwiększenia sprzedaży pojazdów komercyjnych w Niemczech, Polsce i Europie. Biorąc pod uwagę nasze cele sprzedażowe, które chcemy osiągnąć, Thomas Hajek da naszym działaniom dodatkowy impuls – uważa Jarosław Andrzej Szczepek, prezes Zarządu Wielton S.A.

Wielton to spółka o wielkich możliwościach. Mocno zaznaczyła swoją działalność, szczególnie na rynkach Europy. Dołożę wszelkich starań, aby najlepiej wykorzystać ten potencjał. Tym bardziej, ze firma ma dobry zespół, konstruktorów i technologów i kompetencje zdobywane przez lata – powiedział po objęciu swojej funkcji nowy wiceprezes Thomas Hajek.

 

Hajek ThomasThomas Hajek jest absolwentem uniwersytetów w Berlinie i Kolonii. Ma ponad 20-letnie doświadczenie jako menedżer w branży motoryzacyjnej. W ostatnich latach pełnił funkcję prezesa Zarządu firmy Bemotion Sp. z o.o. Wcześniej był prezesem na centralną Europę w spółce Maserati S.p.A. i dyrektorem zarządzającym w Fiat Professional, w Fiat Group Automobiles Germany AG, Fiat Group Automobiles Austria GmbH i Fiat S.p.A. Wiele lat związany był z firmą Mazda Motor Europe GmbH i właśnie Fiatem– zarówno w Niemczech, skąd pochodzi, jak i we Włoszech i w Polsce (lata 1993 – 1998). Thomas Hajek ma 54 lata. Jest żonaty, ma trójkę dzieci. Mówi po niemiecku, angielsku, włosku, hiszpańsku, francusku i po polsku.

Wielton S.A. to największy polski producent przyczep, naczep i zabudów na samochody ciężarowe. W październiku zarejestrował spółkę we Włoszech Wielton Italia. Trwają negocjacje z Radą Pracowniczą francuskiego producenta naczep – firmą Fruehauf. Producent z Wielunia złożył ofertę wiążącą zakupu tej firmy. Wielton posiada także spółki w Rosji, na Białorusi i Ukrainie. Dzięki rozbudowanej sieci sprzedaży, naczepy z logiem Wieltonu, trafiają do ponad 30 krajów, w tym m.in.: do Rosji, Włoch, Francji, a także do krajów Azji i Afryki. Spółka została nagrodzona przez Ministerstwo Gospodarki tytułem „Orła Eksportu” przyznawanego przedsiębiorstwom najprężniej rozwijającym sprzedaż za granicą. W Europie Wielton plasuje się na 5 miejscu wśród producentów swojej branży. W portfolio spółki znajduje się 60 typów wyrobów, z których korzystają nie tylko firmy transportowe, ale także budowlane, produkcyjne, dystrybucyjne i rolnicze.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.