Select Page


TNT intensyfikuje działania w Europie


TNT_hub w Eindhoven_foto
 

Amsterdam, listopad 2014 – TNT, jedna z największych firm kurierskich świata, inwestuje w budowę międzynarodowego magazynu w Eindhoven oraz uruchamia połączenia lotnicze do Hanoweru. To element strategii firmy, obejmującej rozwijanie europejskiej sieci połączeń, zwiększanie efektywności operacyjnej oraz podwyższanie jakości usług.

TNT zbuduje nowy magazyn o powierzchni 6 350 m2 w Eindhoven – zastąpi obecnie wynajmowany, mniejszy obiekt w tym mieście. Zakończenie przewidziano na czerwiec 2015. Magazyn będzie wyposażony w nowoczesny system sortowania i załadunku oraz 99 doków dla samochodów dostawczych i ciężarowych. Nowy magazyn zwiększy efektywność operacji, przepustowość sieci oraz warunki pracy 250 pracowników. Dzięki inwestycji TNT obsłuży większe ilości przesyłek i frachtu w północno-zachodniej Europie, z bezpośrednimi dostawami do klientów i codziennymi połączeniami drogowymi do centrów przeładunkowych firmy w Liege i Arnhem, a także do Northampton, Paryża i Zurychu. Magazyn będzie w szczególności obsługiwał firmy z branży zaawansowanych technologii.
TNT intensyfikuje działania na największym w Europie rynku dostaw ekspresowych: w Niemczech. Dziś firma operuje tu pięcioma połączeniami lotniczymi tygodniowo, łączącymi Hanower z międzynarodowym lotniczym centrum przeładunkowym TNT w Liege (Belgia), a także Billund (Dania) i Oslo (Norwegia). Loty obsługują maszyny Boeing 737-400.
Hanower, największe lotnisko Dolnej Saksonii, to dogodna lokalizacja do obsługi północnych Niemiec, w tym Hamburga, Bremy oraz Magdeburga. Codzienne nocne loty z Liege do portu Hanower Langenhagen umożliwiają dostawę pilnych przesyłek do regionu przez godziną 9.00 rano. Po przeładunku, samolot wyrusza do Danii. Maszyna z Hanoweru do Liege (startująca z Oslo) opuszcza niemieckie lotnisko każdej nocy, co pozwala na późne załadunki towaru z północnych Niemiec oraz dostawę do całej Europy kolejnego dnia. To usługi szczególnie ważne dla firm motoryzacyjnych oraz przemysłowych, które opierają się na precyzyjnie oznaczonych terminach transportów wychodzących i przychodzących.

O TNT

TNT jest jedną z największych na świecie firm dostarczających przesyłki ekspresowe. Codziennie, TNT dostarcza blisko milion przesyłek, od dokumentów i paczek po fracht paletowy. Firma ma rozbudowane sieci przewozu drogowego i lotniczego w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, Azji i Pacyfiku oraz obu Amerykach. TNT zanotował 6,7 mld euro przychodów w 2013 roku.

Źródło

 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.