Select Page


Wielton Innowatorem Wprost!


wprost-z-trofeum
 

W czwartek 23 października na uroczystej gali Wprost w Warszawie Wielton otrzymał nagrodę Innowator Wprost 2014 przyznawaną najbardziej innowacyjnym i najlepiej rozwijającym się przedsiębiorstwom.

W imieniu firmy statuetkę odebrał Mariusz Golec – wiceprezes zarządu Wielton S.A.
Jak podkreślali prowadzący – zgłoszeń do konkursu było tak dużo, że trzeba było użyć specjalnego programu. Żartowali, że został zainstalowany w słynnym ostatnio laptopie swojego naczelnego Sylwestra Latkowskiego.

Spośród 500 firm, do nagrody nominowano 39. Statuetki Innowatorów otrzymało 16 z nich – najlepszych w poszczególnych sektorach gospodarki. W kategorii przemysł nagrody wręczył Jarosław Pachowski, przewodniczący rady nadzorczej AWR „Wprost”. Otrzymały je Avon Operations Polska i Wielton. Wiceprezes Mariusz Golec dziękował za nagrodę w imieniu Zarządu i Rady Nadzorczej Wielton S.A.

– Mamy 17 lat i jesteśmy tak naprawdę nieletni i a znaleźliśmy się w tak znamienitym gronie. Działamy w branży automotiv budujemy naczepy i nie byłoby nas tutaj gdyby nie młody, dynamiczny zespół, któremu dedykuje tę nagrodę – powiedział M.Golec odbierając statuetkę Innowatora.

Nominację do Innowatorów Wielton otrzymał m.in. za naczepę typu huckepack. Jak podkreślano w uzasadnieniu, najważniejszym kierunkiem działalności Wielton jest stały rozwój, a przede wszystkim dbanie o najwyższą jakość produktów, poprzez inwestycje w najlepszych specjalistów, jak również nowoczesne technologie produkcji. Od 10 lat Wielton sukcesywnie realizuje plan automatyzacji i robotyzacji produkcji. Zastosowanie znajdują tutaj roboty spawalnicze, lakiernicze, w pełni zautomatyzowany magazyn blach z którego w cyklu automatycznym materiał trafia na linię cięcia laserowego. Takie ułożenie procesu gwarantuje wysoką i powtarzalną jakość oferowanych produktów. Produktów, które w swojej klasie są jednymi z najlżejszych na rynku nie tracą jednocześnie walorów wytrzymałościowych. Za przykład niech posłuży rodzina super lekkich wywrotek „Super Light”, naczepa kurtynowa czy nagrodzona naczepa przeznaczona do transportu drogowo – szynowego „Huckepack”. Charakteryzuje się specjalnymi rozwiązaniami pozwalającymi załadować ją na wagon kolejowy. Wielton jak do tej pory jest jedynym producentem takich naczep w Polsce i jednym z niewielu w Europie.

Wielton nie zamierza zwalniać tempa. Planowana jest inwestycja 20 milionów złotych w budowę nowego Centrum Badawczo-Rozwojowego.

Źródło

 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 5 lat temu.