Select Page


WIELTON rośnie szybciej niż rynek


wielton
 

W pierwszych trzech miesiącach 2016 r. Wielton S.A. odnotował ponad 38% wzrost rejestracji nowych przyczep i naczep w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. To tempo szybsze niż na całym rynku, na którym liczba nowych rejestracji w I kw. 2016 r. wzrosła o 37,1%. Producent z Wielunia w tym roku sprzedał już 924 nowych naczep i przyczep. Pozwoliło mu to zwiększyć udział w polskim rynku i utrzymać pozycję w pierwszej trójce.

W marcu 2016 r. zarejestrowano 314 nowych przyczep i naczep o DMC>3,5 marki Wielton. Narastająco w 2016 r. spółka sprzedała o 256 sztuk więcej przyczep i naczep niż w analogicznym okresie 2015 r. Udział Wieltonu w rynku nowo zarejestrowanych przyczep i naczep na koniec marca 2016 r. wyniósł 15,86%. Takie informacje opublikował Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK).

Na koniec 2015 r. udział Wieltonu w polskim rynku wynosił 14,4%, w porównaniu z 13,8% w 2014 r. (według danych CEPiK).

Wielton S.A. to obecnie największy w Polsce oraz jeden z największych europejskich producentów naczep i przyczep. Spółka jest obecna na ponad 35 rynkach w Europie, Azji i Afryce. Odbiorcami pojazdów Wieltonu są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne i dystrybucyjne w kraju oraz zagraniczni dealerzy pojazdów ciężarowych i naczep, w szczególności z krajów europejskich, w tym m.in.: do Polski, Niemiec, Francji i Włoch, a także z krajów Azji i Afryki.


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika, naczepy i zabudowy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 3 lata temu.