Select Page


Wim Bosman Polska ma 10 lat


wim-bosman-f2
 

Wim Bosman, jeden z największych w Europie dostawców usług logistycznych, obchodzi 10-lecie obecności w Polsce.

– 2015 rok będzie kolejnym ważnym krokiem w rozwoju naszej firmy. Czeka nas zakończenie procesu włączenia w struktury Grupy Mainfreight. Zamierzamy rozbudować regularne połączenia drobnicowe z Belgią i Holandią. Firma otworzy nowy oddział w Poznaniu oraz zmieni dotychczasowe lokalizacje w Pruszkowie i Katowicach. Stawiamy na intensywny rozwój usług w ramach logistyki kontraktowej, co wiązać się będzie z planami uruchomienia nowego magazynu oraz cross dockingu wspierającego procesy dystrybucji w relacji Europa Zachodnia – Europa Środkowo-Wschodnia – mówi Beata Krawczyk, Dyrektor Zarządzający Wim Bosman Polska Sp. z o.o.

 

wim-bosman-f3

 

Początek obecności w Polsce to 2004 rok, kiedy oficjalnie swój oddział w podwarszawskim Pruszkowie otworzył Wim Bosman Group, czołowy europejski dostawca usług logistycznych. Za obsługę klientów odpowiadało wówczas kilku pracowników, a flotę stanowiły 4 pojazdy ciężarowe i 9 kierowców. Od samego początku Wim Bosman Polska specjalizował się w międzynarodowym i krajowym transporcie drogowym, stopniowo zwiększając swój potencjał operacyjny i poszerzając zakres usług. W odpowiedzi na potrzeby klientów, w 2012 roku firma uruchomiła kolejny oddział w Katowicach, specjalizujący się w spedycji drogowej. Dwa lata później Wim Bosman uruchomił regularne połączenia drobnicowe (ładunki częściowe i FTL) z Rumunią i Portugalią. Wdrożono też nowy system operacyjny zwiększający efektywność zarządzania procesami obsługi w transporcie i spedycji drogowej.

Przełomowym w działalności Wim Bosman Polska okazał się być rok 2012. Wtedy też Grupa Wim Bosman została przejęta przez jednego z największych operatorów logistycznych na świecie Mainfreight Group. Dostęp do rynków globalnych i nowych usług logistycznych, sprawił, że firma rozszerzyła swoją ofertę o spedycję lotniczą i morską.

Dziś Wim Bosman Polska jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się firm transportowych i spedycyjnych na polskim rynku. Specjalizuje się w spedycji i transporcie całopojazdowym krajowym i międzynarodowym dla firm z branż metalowej, budowlanej, chemicznej, spożywczej, DIY oraz farmaceutycznej, dla której realizuje specjalistyczne transporty przesyłek w suchym lodzie. W ramach europejskiej sieci dystrybucji ekspresowej SystemPlus zapewnia dostawę towarów w ciągu 24-48 godzin. Oferta Wim Bosman obejmuje także usługi z zakresu zarządzania łańcuchem dostaw (m.in. magazynowanie, usługi dodane, zarządzanie informacjami z wykorzystaniem systemu WMS), usługi ekspresowe Urgent (na terenie Polski i Europy) oraz rozwiązania specjalistyczne (inżynieria logistyczna, magazynowanie wirtualne, centra obsługi klienta). Sprawną obsługę klientów w Polsce zapewnia zespół 115 pracowników. Tabor liczy 60 pojazdów ciężarowych (w tym zestawy z naczepami do przewozu towarów w temperaturze kontrolowanej oraz naczepy typu firanka), średni wiek pojazdu nie przekracza 3 lat. W ostatnim roku rozliczeniowym Wim Bosman Polska osiągnął obrót w wysokości ponad 11,2 mln EUR.

 


 

Katagoria: Aktualności eprzewoźnika
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.