Select Page


INTERMAT 2015: Goodyear prezentuje nowe rozwiązania dla operatorów portowych


Goodyear INTERMAT 2015 EV-4R
 

 

Goodyear wprowadza dwie nowe opony przeznaczone do maszyn portowych. Nowe ogumienie: EV-4C i EV-4R wyróżnia się wydłużoną żywotnością i większą trwałością, co pozwoli operatorom na obniżenie ogólnych kosztów eksploatacji. Produkt będzie dostępny na rynku w rozmiarze 18.00R25. Odwiedzający tegoroczne targi INTERMAT w Paryżu mogą zapoznać się z nową ofertą Goodyeara na stoisku firmowym F 001 w hali 5a.

 

Nowe opony Goodyeara są przeznaczone przede wszystkim do montażu na suwnicach bramowych i maszynach wysokiego składowania, pracujących w większości portów świata. Główną zaletą nowego produktu jest głęboka rzeźba bieżnika, która pozwala zachować wysoki poziom przyczepności i dobre parametry hamowania na mokrej nawierzchni.

 

Bardzo głęboki bieżnik zapewnia również długi okres eksploatacji opon, co pomaga obniżyć ogólne koszty użytkowania. Bieżnik ten – zaprojektowany z użyciem programu CAD – ogranicza wibracje, a to oznacza jego równomierne zużycie oraz znakomity komfort dla operatora. Kolejną korzyścią jest wysoka odporność na uszkodzenia, którą uzyskano dzięki nylonowym wzmocnieniom ścian bocznych. Takie rozwiązanie pozwala zminimalizować ryzyko awarii, które mogłyby powodować kosztowe przestoje maszyn.

 

Goodyear INTERMAT 2015 EV-4C

 

Dalsze udoskonalenia to między innymi wzmocnienia karkasu dla większej stabilności i efektywności. EV-4R ma podobne właściwości i zalety co EV-4C, ale wyróżnia się gładkim bieżnikiem z dwoma rowkami zapewniającymi wysoką trwałość.
„W pracy urządzeń portowych obsługujących kontenery najważniejsza jest precyzja oraz niezawodność. Nowe produkty Goodyeara oraz dotychczasowe rozmiary spełniają te kryteria, a dodatkowo oferują wysoki poziom stabilności i efektywności. Nowe ogumienie EV-4C i EV-4R w rozmiarze 18.00R25 uzupełnia naszą ofertę.

Tym samym klienci mogą wybierać w rozbudowanym portfelu produktów dostępnych dla tego segmentu” – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działu opon przemysłowych Goodyeara w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Dzięki poszerzeniu palety produktów, ogumienie Goodyear EV-4C i EV-4R jest teraz dostępne w rozmiarach 16.00R25, 480/95R25 i 18.00R25, co obejmuje wszystkie popularne rozmiary znajdujące zastosowanie w pracy portowej.

 

Źródło

 

Katagoria: targi
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.