Select Page


INTERMAT 2015: Premiera nowych opon do ładowarek kołowych Goodyear’a


Goodyear INTERMAT 2015 (1)
 

Z myślą o operatorach poszukujących oszczędności, Goodyear na targach INTERMAT w Paryżu (na stoisku firmowym F 001 w hali 5a) prezentuje trzy nowe rozmiary cieszących się powodzeniem opon klasy OTR RT-5D. Podstawowe zalety nowego produktu to wydłużona żywotność i imponująca nośność, które umożliwią klientom zarówno zwiększenie wydajności, jak i obniżenie kosztów operacyjnych. Nowe rozmiary uzupełniają aktualny asortyment opon do ładowarek kołowych każdego typu.

 

Opona Goodyear RT-5D jest oponą trakcyjną klasy OTR 250% (L5) przeznaczoną do pracy w trudnych warunkach, na przykład w kamieniołomach, ciężkich zastosowaniach przemysłowych i recyklingu oraz w kopalniach podziemnych UMS
i odkrywkowych. Na targach INTERMAT firma zaprezentuje ofertę rozszerzoną o opony RT-5D w rozmiarach 20.5R25, 23.5R25 i 26.5R25.

 

 

Goodyear INTERMAT 2015 (2) 

 

Goodyear RT-5D Hi-Stability wyróżnia się ulepszonym wzorem bieżnika, który zapewnia doskonałe parametry trakcyjne oraz wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniami mechanicznymi. Umożliwia on zmniejszenie wibracji na twardych nawierzchniach nawet o 30% w porównaniu z poprzednim modelem RT-5C, co znajduje bezpośrednie przełożenie na większy komfort jazdy, szczególnie w trudnych warunkach, takich jak np. kamieniołomy. Kolejną zaletą linii opon RT-5D jest technologia karkasu Hi-Stability o zwiększonej stabilności, na którą składają się wzmocnienia stopki, podkładu oraz innych elementów konstrukcyjnych opony. Takie rozwiązania gwarantują zwiększoną efektywność, lepszą ochronę ścian bocznych w skrajnych warunkach oraz minimalizację odkształceń. Warto też pamiętać, że nośność RT-5D została zwiększona nawet o 25% na cykl (w porównaniu do karkasów bez technologii zwiększonej stabilności), a szeroki i solidny niekierunkowy bieżnik umożliwia transport ciężkich ładunków, takich jak skalne bloki. 

 

„Po uzupełnieniu oferty opon RT-5D o trzy nowe rozmiary, oferujemy kompleksowy asortyment opon nadających się do wszelkiego rodzaju ładowarek kołowych. W porównaniu z oponami produkowanymi na innych karkasach, linia opon RT-5D oferuje długą żywotność i pomaga klientom obniżać całkowity koszt eksploatacji” – powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działu opon przemysłowych Goodyeara w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Goodyear INTERMAT 2015 RT-5D

Po światowej premierze trzech nowych rozmiarów opon RT-5D na targach INTERMAT, specjalistyczne opony Goodyear do ładowarek kołowych są teraz dostępne w rozmiarach: 20.5R25, 23.5R25, 26.5R25, 29.5R25 i 875/65R33. Co ważne, można je montować na wszystkich rodzajach ładowarek kołowych.

 

Źródło

 

Katagoria: targi
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.