Select Page


Mercedes-Benz Polska na Targach Komtechnika


IMG_0634
 

Branża komunalna wymaga użycia wielu zróżnicowanych pojazdów – o niewielkich samochodów dostawczych do dużych terenowych ciężarówek. Od najbliższego wtorku, 14 października, pojazdy takie można będzie oglądać w Poznaniu podczas Międzynarodowych Targów Techniki Komunlanej, które potrwają do 17 października.

 

Unimog

 

Podczas Międzynarodowych Targów Energetycznych KOMTECHNIKA w Poznaniu w dniach 14-17 p br. zaprezentowane zostaną pojazdy użytkowe spod znaku Gwiazdy, dedykowane branży komunalnej. Stanowisko Mercedes-Benz znajduje się w pawilonie 5, sektor B – stoisko 32.

Branża komunalna ma bardzo wysokie wymagania. Gospodarka komunalna obejmuje w szczególności zadania o charakterze użyteczności publicznej, których celem jest bieżące i nieprzerwane zaspokajanie zbiorowych potrzeb, gdzie liczą niezawodność i funkcjonalność pojazdów. Musza one przedzierać się często przez wąskie uliczki, czy zaśnieżone drogi a do tego zachować pełną zdolność do wykonywania swoich zadań. Wyzwaniu jest w stanie sprostać gama pojazdów użytkowych Mercedes-Benz– przystosowanych do jazdy w obszarach zurbanozowanych, o wszechstronnej ładowności oraz możliwośći instalacji dodatkowych urządzeń.

Mercedes-Benz Polska prezentuje 3 zróżnicowane modele:
1) Unimog U423 /4X4z układem centralnego pompowania kół oraz osiami portalowymi. Prezentowany model wyposażony jest m.in. w skrzynie ładunkową – wywrotkę oraz w przyłącza, umożliwiające zamontowanie urządzeń do kompleksowego utrzymania dróg i autostrad oraz zabudów do branży komunalnej np. kosiarki wysięgnikowej lub zestawu pił do kształtowania profilu drogi
2) Antos 2533 L 6×2 ENA , z zabudową do odbioru nieczystości stałych firmy Ekocel. Antos jest następcą powszechnie znanego modelu MB Axor
3) Econic 2630 L ENA/6X2/4 – 300-stu konna, trzyosiowa śmieciarka z maksymalnym momentem obrotowym 1200 Nm. Jego podstawową zaletą jest bardzo niski próg ułatwiający częste wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, a także panoramiczna szyba zapewniająca widoczność zbliżoną do tej, jaką mają kierowcy autobusów miejskich.

Koncern Daimler jest związany z branżą komunalną nie tylko na poziomie wsparcia dla branży, – może się również poszczycić nowatorską gamą własnych produktów o unikalnych własnościach. Dla przykładu, niedawno miał swoją premierę Econic w wersji NGT, w kórym jednostka
M 936 G zasilana gazem ziemnym wykorzystywana jest w pojeździe do zbierania odpadów i krótkodystansowego transportu dystrybucyjnego. Jego odpowiednik poprzedniej generacji znalazł swoich odbiorców także w Polsce – w branży komunalnej oraz poza nią.

Źródło

 

Katagoria: targi
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.