Select Page


Optima na Targach Pracy Transportu i Logistyki


1
 

5 marca 2015 r. w gmachu Politechniki Warszawskiej odbyły się Targi Pracy Transportu i Logistyki, w których udział wzięła Optima Logistics Group i inne firmy transportowe. Targi skierowane były do studentów i absolwentów kierunków związanych z transportem i logistyką oraz do wszystkich innych osób zainteresowanych pracą w tej branży.

 

6

 

Targi Pracy odbyły się po raz piąty i były połączone z XIV edycją Forum Młodej Logistyki – największą konferencją angażującą studentów z całej Polski oraz wpływowych przedstawicieli firm branży TSL. Młodzi ludzie uczestniczący w tym spotkaniu mieli możliwość nawiązania kontaktów z przedstawicielami firm, w których w przyszłości chcieliby pracować lub odbyć praktyki zawodowe.

Stoisko Optimy cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony studentów i absolwentów. Do dyspozycji odwiedzających był zespół trzech osób, który rozmawiał z potencjalnymi pracownikami oraz przybliżał im zasady współpracy i specyfikę pracy w firmie spedycyjnej.

Optima ma szeroką ofertę płatnych praktyk i staży w następujących działach: Spedycja Międzynarodowa i Krajowa, Administracja, Windykacja, Księgowość, Marketing, IT oraz w dziale Personalnym. Najzdolniejsi stażyści mają możliwość zatrudnienia w Optimie.

Największym zainteresowaniem wśród studentów cieszyła się oferta praktyk i staży w dziale Spedycji Międzynarodowej i Krajowej. Absolwenci Politechniki Warszawskiej aplikowali natomiast na stanowisko Młodszego Spedytora Międzynarodowego.

 

 

 

Podczas targów 4 osoby wygrały gwarantowany staż w Optimie w dziale Spedycji. Wystarczyło poprawnie odpowiedzieć na 3 pytania dotyczące spółki i zostać wylosowanym przez pracownika działu Personalnego. Konkurs cieszył się dużą popularnością i entuzjazmem, wzięło w nim udział ponad 150 osób.
Obecność na branżowych imprezach jest korzystna dla obydwu stron. Firmy pozyskują młodych, zaangażowanych pracowników, a studenci mają okazję podjąć wiele ciekawych rozmów nt. pracy i rekrutacji oraz zdobyć doświadczenie zawodowe w cenionych firmach działających w branży TSL.

 

Optima Logistics Group to dynamicznie rozwijająca się polska firma (100% polskiego kapitału) w branży TSL, została założona w 2008 roku. Działalność spółki skoncentrowana jest na aktywnościach w sektorze usług spedycyjnych i transportowych. Firmę tworzy ponad 150 doświadczonych spedytorów i 40 pracowników backoffice’u, którzy posiadają najwyższe kompetencje w swojej dziedzinie. Optima Logistics Group zdobyła wiele prestiżowych nagród takich jak: Gazele Biznesu 2013 i 2014, Gepardy Biznesu 2012, Złoty Certyfikat Rzetelności oraz certyfikaty branżowe: TCF i TCC.

 

Źródło

 

Katagoria: targi
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.