Select Page


TransPoland 2015 łączy Zachód ze Wschodem


TransPoland_grafika
 

Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransPoland rusza w tym roku pod hasłem: „Logistics Networking – łączymy Zachód ze Wschodem”. W nadchodzącej edycji organizatorzy spodziewają się rekordowej frekwencji.

 

Poza granice

Tegoroczne targi TransPoland odbędą się w Warszawskim Centrum Expo XXI w dniach 4-6 listopada. Tematem przewodnim będzie wymiana handlowa pomiędzy zachodnią i wschodnią Europą – ocena bieżącej sytuacji, wskazanie problemów oraz propozycja rozwiązań.

Swój udział w konferencji głównej zapowiedzieli m.in.: reprezentanci zagranicznych izb handlowych, przedstawiciele resortów gospodarki i transportu, środowiska naukowe, właściciele firm, specjaliści i kadra menedżerska. Na odwiedzających czekać będą liczni wystawcy, którzy przedstawią najnowsze rozwiązania i produkty dedykowane dla producentów, dystrybutorów, eksporterów oraz importerów. W programie przewidziano także liczne panele towarzyszące, spotkania transportowe, strefę służb oraz nowość – plebiscyt „Przyjazny Pracodawca TSL”.

Największe wydarzenie branży TSL

Statystyki z poprzednich edycji targów pokazały jak ogromne jest zapotrzebowanie na jedno, centralne wydarzenie, zrzeszające międzynarodową kadrę zarządzającą transportem i logistyką. Ponad 2500 uczestników, z czego 60% to osoby decyzyjne w firmach, wskazało jako główne cele swojej wizyty poznanie nowości branżowych oraz poszukiwanie nowego partnera biznesowego. W zeszłym roku wśród wystawców największych w tej części Europy targów TSL znalazły się takie firmy, jak: DB Schenker, Grupa Raben, Polskie Linie Lotnicze LOT – Biuro Cargo i Poczty, Loconi Intermodal, PCC Intermodal, TimoCom, Lufthansa Cargo, DPD Polska, Bridgestone Sales Polska, DAF Trucks Polska i wiele innych.

Czasy niespokojne…

„W zeszłym roku bardzo dosłownie postawiliśmy na wątek bezpieczeństwa w transporcie, który dziś, w obliczu polityczno-gospodarczego kryzysu na wschodzie, nabiera zdecydowanie szerszego znaczenia – bezpieczeństwa całego handlu oraz przyjętych modeli biznesowych w transporcie międzynarodowym” – podkreśla Menedżer Targów – Paweł Konowałek i dodaje, że pogorszenie stosunków ze wschodem spędza sen z powiek wielu decydentom z przedsiębiorstw produkcyjnych, dystrybucyjnych i transportowych a także większości importerom i eksporterom w Europie. To przede wszystkim do nich kierowana jest tegoroczna edycja TransPoland.

Ostatnie kilkanaście miesięcy do dla branży TSL swoiste trzęsienie ziemi, a przy tym solidny sprawdzian dla większości przedsiębiorstw. Napięta sytuacja (nie tylko handlowa) na linii wschód-zachód, odcięcie wielu rynków zbytu (w tym rosyjskie embargo na żywność), nowa stawka minimalna dla kierowców w Niemczech, zakwestionowanie przez sąd zwrotu zagranicznego VAT – to tylko część tematów, kształtujących ostatnio działalność firm zajmujących się transportem i logistyką. A zatem jak się dostosować? Co zmienić w dotychczasowym modelu biznesowym? Gdzie szukać nowych partnerów oraz alternatywnych rynków zbytu? To pytania, które według Pawła Konowałka, nie pozostaną bez odpowiedzi.

 

Źródło

 

Katagoria: targi
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.