Select Page


Michelin na podium Dakaru 2015


AUTO - DAKAR 2015 FINISH
 

W tegorocznej rywalizacji rajdu Dakar zwycięzcy aż trzech z czterech kategorii prowadzili pojazdy wyposażone w opony Michelin.

Także kierowcy zajmujący kolejne miejsca na podium korzystali z ogumienia dostarczonego przez francuskiego producenta. Mini All4Racing kierowane przez Krzysztofa Hołowczyca, który osiągnął ogromy sukces i zajął trzecie miejsce, wyposażone było w opony MICHELIN.

rajd Dakar 2015_1

W kategorii samochodów zwyciężył Nasser Al-Attiyah (Qatar Rally Team, MiniAll4Racing), który wśród kierowców samochodów triumfował w Dakarze po raz drugi. Jego zwycięstwo potwierdziło wytrzymałość opon Michelin w trudnych, a niejednokrotnie ekstremalnych warunkach panujących podczas rajdu. Opony Michelin charakteryzowały się jednocześnie uniwersalnością, która pozwoliła pokonać tysiące kilometrów bardzo różnorodnych dróg – od skalistych tras do pokrytych bardzo drobnym piaskiem terenów – w temperaturach wahających się od bardzo niskich do bardzo wysokich. W tym roku również pozostałe miejsca na podium w kategorii samochodów zajęli kierowcy jadący na oponach Michelin. Drugi na mecie był Giniel de Villiers’a prowadzący Toyotę Hilux, trzeci Krzysztof Hołowczyc w Mini All4Racing. Kierowcy tych samochodów korzystali z opon MICHELIN Latitude C.

AUTO - DAKAR 2015 PART 2

Przez ponad 20 lat opony MICHELIN były wybierane przez 70% zawodników startujących w rajdzie Dakar. Również w tym roku opony Michelin przyczyniły się do zajęcia trzech pierwszych miejsc przez rosyjskie załogi KAMAZ, wieloletniego partnera Michelin. Najszybszym spośród kierowców ciężarówek był w tym roku Ajrat Mardejew, kierujący Kamazem 4326 (Kamaz Master). Ciężarówki wyposażono w opony MICHELIN XZL+.

 

rajd Dakar 2015_2

Marc Coma na fabrycznym KTM 450 (Red Bull KTM Factory Team) do ostatniej chwili walczył o zwycięstwo wśród motocyklistów w Rajdzie Dakar. Opony Michelin wykorzystywali wszyscy motocykliści, którzy w tym roku stanęli na podium na mecie w Buenos Aires. Motocykliści wykorzystywali opony MICHELIN Desert Race, wypełnione MICHELIN Bibmousse, zaawansowanym technologicznie produktem zastępujący powietrze w oponie i minimalizujący prawdopodobieństwo jej przebicia.

 


 

Katagoria: nagrody
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.