Select Page


Michelin z nagrodą za innowacyjność


Bibendum Innovation
 

W lutym podczas Targów Tire Technology Expo w Kolonii, Michelin otrzymał nagrodę Tire Technology International Awards for Innovation and Excellence 2015 w dwóch kategoriach: Firma Oponiarska Roku (Tire Manufacturer of the Year) oraz Technologia Oponiarska Roku (Tire Technology of the Year). Wyróżnienie w kategorii Technologia Oponiarska Roku zostało przyznane za opracowanie rewolucyjnej technologii EverGrip wykorzystanej w oponach MICHELIN Premier A/S. 

 

Technologia EverGrip pozwala zachować maksymalną przyczepność nawet częściowo zużytych opon. Model MICHELIN Premier A/S mają ukryte rowki odsłaniające się w miarę zużywania się ogumienia, które zapewniają bezpieczeństwo poprzez skuteczne odprowadzanie wody. W utrzymaniu wysokiej przyczepności pomaga też unikalna mieszanka gumy wykorzystana
w bieżniku opony.

Dotychczas w przypadku tradycyjnych opon ich stopniowe zużywanie się powodowało zmniejszenie głębokości rowków, a przez to obniżenie przyczepności na mokrej nawierzchni, co wydłużało drogę hamowania. Te aspekty bezpieczeństwa użytkowników opon były dla inżynierów Michelin szczególnie istotne, ponieważ, jak pokazują badania, prawdopodobieństwo wypadku na mokrej nawierzchni jest ponad dwa razy większe niż na suchej.

MICHELIN Premier AS

Graham Heeps, redaktor magazynu Tire Technology International i przewodniczący jury powiedział: “EverGrip uzupełnia listę innowacji Michelin, które miały istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy o wykorzystanie krzemionki i zastosowanie unikalnej konstrukcji opony.” Michelin inwestuje w badania i rozwój ponad 600 mln euro rocznie. Tire Technology International Awards for Excellence and Innovation to nagroda za inteligentne myślenie i wkład pracy w projektowanie i produkcję opon. Lista nominowanych powstaje na podstawie zgłoszeń przesłanych przez czytelników magazynu Tire Technology International przy wsparciu redakcji. Następnie jest wysłana do zespołu niezależnych ekspertów branżowych z całego świata, którzy oddają głosy na zwycięzców.

 

 

 

Michelin jest liderem technologicznym światowej branży opon. Grupa Michelin produkuje, sprzedaje i promuje produkty i usługi w dziedzinie mobilności – są to opony do samochodów osobowych, ciężarowych, samolotów, rowerów, sprzętu rolniczego i budowlanego, motocykli, a także przewodniki, mapy, atlasy i usługi internetowe (ViaMichelin.com). Siedzibą Grupy jest Clermont-Ferrand we Francji. Firma zatrudnia na świecie ponad 100 tys. osób i jest obecna w 170 krajach. Michelin ma 67 zakładów produkcyjnych w 17 krajach. W Polsce Grupa Michelin ma fabrykę opon w Olsztynie oraz Dyrekcję Handlową w Warszawie.

 

Źródło

 

Katagoria: nagrody
Słowa kluczowe: 
Opublikowano 4 lata temu.