Select Page


DAF: Nagroda na wystawie „Bus World Asia”


 

Na zorganizowanej w maju wystawie Bus World Asia w Szanghaju spółka DAF otrzymała prestiżową nagrodę Award for the Alternative Plaza 2010. Otrzymana przez DAF nagroda to zasługa wyjątkowej niezawodności, trwałości i doskonałej oszczędności paliwa 9,2-litrowego silnika PACCAR PR oraz 12,9-litrowego silnika PACCAR MX. Do uzyskania wspomnianej nagrody przyczynił się także fakt, że DAF jest pierwszym producentem oferującym ekologiczne silniki EEV do autobusów i autokarów na terytorium Azji.

Bus World Asia jest jedną z najbardziej prestiżowych na świecie wystaw poświęconych autobusom i autokarom, odbywającą się corocznie w Szanghaju. W latach 2007-2009 DAF otrzymywała tytuł „Producenta silników roku”. Obecnie wyróżnienie to zostało zastąpione przez „Award for the Alternative Plaza”, przyznawaną dostawcom dla branży autobusów i autokarów, zwłaszcza tym, którzy wnieśli istotny wkład w poprawę ochrony środowiska. Jury składa się z 25 członków, wśród których są przedstawiciele organizacji wystaw oraz dziennikarze branżowi z Chin i innych krajów.

„Ta prestiżowa nagroda została przyznana DAF ze względu na wyjątkową niezawodność i trwałość oraz niskie zużycie paliwa silników PACCAR” – skomentował przewodniczący jury Martial Benoot. „Oprócz tego DAF jest pierwszym producentem oferującym ekologiczne silniki wysokoprężne EEV do autobusów i autokarów na rynku chińskim. Silniki te emitują co najmniej 33% mniej cząstek sadzy w porównaniu z obecnym standardem Euro 5 oraz jego chińskim odpowiednikiem. DAF otrzymała „Award for the Alternative Plaza 2010” również ze względu na swoją pionierską rolę w dziedzinie ochrony środowiska.”

„Od 2001 r. DAF dostarcza silniki czołowym chińskim producentom autobusów, jak Zhongtong, Youngman i Higer” – powiedział Ron Bonsen, członek zarządu DAF Trucks odpowiedzialny za marketing i sprzedaż. „Uzyskanie przez nas ważnej nagrody na wystawie Bus World Asia po raz czwarty z rzędu jest potwierdzeniem doskonałej opinii, jaką cieszy się DAF jako dostawca silników do autobusów i autokarów. Po wprowadzeniu ekologicznych silników EEV jesteśmy w stanie spełnić nawet najbardziej surowe wymagania w zakresie emisji spalin w takich miastach, jak Singapur, i takich regionach, jak Hongkong.”


 

Katagoria: wystawy
Słowa kluczowe: , , ,
Opublikowano 8 lat temu.