Select Page


Fliegl: IAA – pozytywnie, ale bez euforii


 

W dniach 23-30 września w Hanowerze odbywały się targi Pojazdów Użytkowych IAA. Branża miała wysokie oczekiwania, po trudnych ekonomicznie miesiącach liczono na kolejne impulsy do wzrostu zamówień i obrotów.

Firma Fliegl była bardzo zadowolona z przebiegu IAA. W licznych rozmowach z klientami, partnerami biznesowymi, przedstawicielami mediów, przedsiębiorstwo doświadczyło pozytywnego rezonansu na prezentowane przez siebie pojazdy i innowacje. Największe zainteresowanie, zgodnie z oczekiwaniami, wzbudziły innowacje Green Road oraz Quick Lock.

Green Road dowodzi, że ekologia i wytrzymałość odgrywają ważną rolę przy projektowaniu i konstrukcji naczep i przyczep Fliegl’a. Eksperci z branży potwierdzili, że Fliegl wraz ze swoim Quick Lock System idzie dobrą drogą. Fliegl posiada niezawodne rozwiązanie, które oszczędza czas i pieniądze.

Kolejne nowości Fliegl’a na IAA to: nieograniczona możliwość mocowania ładunku w naczepie firance Mega Coil, aluminiowa wywrotka o masie własnej tylko do 6,8 t oraz 6,9 t wersja light naczepy Power Floor z ruchomą podłogą.

Fliegl zebrał dużo pochwał za swój wszechstronny program na IAA oraz za jakość wystawianych pojazdów. Przedsiębiorstwo zaprezentowało się jako nastawiona na bliski kontakt z klientem, młoda i żywotna firma, w której decyzje podejmowane są szybko, a życzenia klienta spełniają się. Fliegl był oczarowany zarówno jakością rozmów na swoim stanowisku jak i nowymi kontaktami, jakie zostały nawiązane w Hanowerze. Chociaż jak potwierdza również Fliegl, liczba odwiedzających w porównaniu z poprzednimi targami IAA 2008 zmniejszyła się.

Duży podziw wzbudził wspierany przez Fliegl’a projekt Moving Arts, w ramach którego znani projektanci Rüdiger Fieber i Chris Johnsen udoskonalą czternaście naczep za pomocą specjalnej techniki malowania aerografem. Motywem obrazków są zagrożone wyginięciem gatunki zwierząt.

Wśród konkurencji Fliegl również zauważył pozytywne nastroje, jednak bez euforii. Sytuacja w branży i koniunkturalne położenie były ocenianie z dystansem. Wpływy ze zleceń wzrosły, większości producentów pojazdów użytkowych wiedzie się lepiej niż przed rokiem, jednak podczas IAA można było usłyszeć głosy wyrażające wątpliwość w dalsze czy przede wszystkim utrzymujące się ożywienie.

Obecnie Fliegl rozpoczął produkcję naczepy z pierwszego podpisanego zlecenia na IAA, przygotowuje oferty, o których była mowa w Hanowerze oraz doradza nowym klientom w konstrukcji ich wymarzonego pojazdu.


 

Katagoria: wystawy
Słowa kluczowe: ,
Opublikowano 9 lat temu.