Select Page


Iveco i FPT Industrial: Międzynarodowa Wystawa Pojazdów na Gaz Ziemny


 

Iveco i FPT Industrial wzięły udział w drugiej edycji Międzynarodowej Wystawy Pojazdów na Gaz Ziemny, zorganizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Pojazdów na Gaz Ziemny (NGVA Europe) w Berlin Messe w dniach od 7 do 9 czerwca 2011 roku. Swoja obecnością obydwie spółki z Grupy Fiat Industrial potwierdzają swoje zaangażowanie na rzecz ekomobilności, chcąc pomóc w szerzeniu nawyku stosowania metanu jako paliwa w transporcie drogowym oraz przekazać jak najszerszym kręgom odbiorców niesłychanie ekologiczne rozwiązania transportowe, które Iveco i FPT Industrial od dawna oferują na rynku. Iveco, europejski lider w segmencie pojazdów użytkowych napędzanych silnikami na spreżony gaz ziemny, wystawia razem z producentem silników FPT Industrial, niektóre modele ze swojego typoszeregu pojazdów, napędzane gazem ziemnym.

Na stoisku można obejrzeć pojazd użytkowy Iveco ECODAILY Natural Power oraz silnik Cursor 8 produkcji FPT Industrial, specjalnie zaprojektowany do stosowania sprężonego gazu ziemnego do zastosowań miejskich w autobusach i pojazdach użytkowych. Ponadto na terenie przylegającym do wystawy, Iveco wystawiło autobus miejski Iveco Irisbus Citelis z silnikiem zasilanym sprężonym gazem ziemnym z podwoziem od samochodu ciężarowego Stralis CNG w konfiguracji 6×2, z DMC 26 ton, największy pojazd miejski z silnikiem CNG. Iveco wspólnie z FPT Industrial potwierdzają swoje przekonanie, że układy napędowe na metan stanowią najwłaściwsze rozwiązanie pomocne w rozwiązaniu problemu zanieczyszczeń na terenach miejskich, ponieważ jest w nich stosowane najczystsze z dostępnych paliw samochodowych. Rozwiązania ekologiczne zaproponowane w Berlinie stanowią dowód na wkład obydwu spółek w ekologiczne i przystępne cenowo przewozy pojazdami użytkowymi, a także przewozy towarów i pasażerów na terenach miejskich.

Iveco wzięło również udział w Międzynarodowej Konferencji towarzyszącej wystawie, w ramach warsztatów pt. „Europejskie wyzwania a szanse globalne – pojazdy zasilane sprężony gazem ziemnym z perspektywy międzynarodowych producentów samochodów”, w czasie których Giuliano Giovannimi, Manager ds. Produktu Iveco dokonał swojej prezentacji. „Silniki na gaz ziemny charakteryzują się poziomem emisji na poziomie równym lub zbliżonym dozwolonym zgodnie z norma czystości spalin Euro VI, która zacznie obowiązywać od 2014 roku i dlatego też stanowią praktyczne rozwiązanie problemu jakości powietrza w miastach” – wyjaśnił Giovannini – “Iveco przywiązuje ogromna uwagę do technologii pojazdów napędzanych gazem ziemnym, która należy do włoskiego dorobku technicznego i jest priorytetowym kierunkiem naszych prac badawczo-rozwojowych. Obecnie oferujemy największy asortyment pojazdów na rynku, wyprodukowanych przy użyciu tej technologii, ponadto jesteśmy europejskimi liderami w produkcji i marketingu tych pojazdów, które już używają biometanu, jednego ze źródeł odnawialnej energii z najbardziej obiecującymi wynikami, jeśli chodzi o redukcje emisji gazów cieplarnianych”.


 

Katagoria: wystawy
Słowa kluczowe: , ,
Opublikowano 7 lat temu.